Çorum Mercek Haber

18 doktor daha geliyor

18 doktor daha geliyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’a 9 uzman hekim ve 9 pratisyen hekim olmak üzere 18 doktorun atanacağı açıkladı.

Milletvekili Ceylan, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılı son ayında 108. dönem DHY münhalleri doğrultusunda Çorum’a 18 doktorun tahsis edildiğini bildirdi.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşerek, Çorum’da merkez, ilçe hastaneleri ve sağlık kuruluşlarında eksik olan uzman ve pratisyen doktor kadrosu için talepleri iletti.

Ceylan, “Taleplerimiz doğrultusunda Çorum merkez, ilçe hastanelerimizde ve sağlık kuruluşlarında görevlendirmek üzere çeşitli branşlarda 9 uzman hekim ve 9 pratisyen hekim olmak üzere 18 doktor kadrosu tahsis edildi” dedi.

 

‘ÇORUM’UN İHTİYAÇLARININ TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Çorum’un ihtiyaç duyduğu diğer branşlar içinde sürekli bakanlıkla görüşmelerini sürekli sürdüreceğini ifade eden Milletvekili Ceylan, yapılacak yeni dönem atamalarında ihtiyaç duyulan hekimler için de çaba göstereceklerini kaydetti.

Çorum’a atanacak doktorların dağılımını da açıklayan Milletvekili Ceylan, “Çorum Bayat Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, Çorum İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine 1 tabip, Çorum Merkez 13 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 tabip, Çorum Osmancık Devlet Hastanesine 5 tabip, Çorum 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 tabip, Çorum Sungurlu Devlet Hastanesine 1 acil tıp uzman tabip, Çorum Alaca Devlet Hastanesine 1 kadın hastalıkları ve doğum uzman tabip, Çorum Alaca İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 aile hekimliği uzman tabip, Çorum Osmancık Devlet Hastanesine 1 anesteziyoloji ve reanimasyon uzman tabip, Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzman tabip, 1 kalp ve damar cerrahisi uzman tabip, 1 perinatoloji uzman tabip, Çorum Bayat Devlet Hastanesine 1 iç hastalıkları uzman tabip, Çorum İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine 1 kulak burun boğaz hastalıkları uzman tabip olmak üzere Sağlık Bakanlığımız tarafından merkez, ilçelerimiz ve sağlık kuruluşlarına ataması yapılan doktorlarımız hemşerilerimize hizmet edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ