Çorum Mercek Haber

“Seçime hazırız, halk değişim istiyor”

“Seçime hazırız, halk değişim istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, zor bir süreçten geçen Türk halkının artık değişim istediğini ve bu isteğin önünde hiçbir engelin olamayacağını belirterek, CHP’nin ilk seçimlerde iktidara gelen ve ipi göğüsleyen parti olacağını vurguladı.

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, beraberinde Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcıları Fisun Sönmez ve Aliye Timisi Ersever ile birlikte Çorum’a geldi.

CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Nazlıaka, İl Başkanı Mehmet Tahtasız tarafından karşılandı.

Partililerle bir süre sohbet eden ve parti çalışmalarını değerlendiren Nazlıaka, basın toplantısı düzenleyerek bazı açıklamalarda bulundu.

Toplantıya; İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Aydın, İl ve Merkez İlçe Yönetimi, İlçe Başkanları, İlçe Kadın Kolları Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik Kolları, İş Kadınları Derneği Başkanı Semrin Kaleli ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı partililer katıldı.

ARTIK YETER, SEÇİM SANDIĞINI BEKLİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Tahtasız, ekonomik kriz içerisinde can çekişen halkın tek umudunun CHP iktidarı olduğunu kaydetti.

Tahtasız, “Tarihimizin en derin ekonomik krizini yaşadığımız bu günlerde işsizlikte, icra dosyalarında cumhuriyet tarihi rekorları kırıyoruz. Hazinedeki 128 milyar doların nereye verildiği konusunda herhangi bir açıklama yapılamıyor. Birçok esnafımız işyerini açamıyor, açan da iş yapamıyor, borcunu ödeyemiyor. Çiftçi ürününü ekemiyor, tarlasını sulayamıyor, gübresini atamıyor.

Halkımız ekonomik kriz içerisinde can çekişiyor.

Maalesef her gün dizi film seyreder gibi mafya seyrediliyor.

Devletin tekrardan ayağa kaldırılması gerekiyor.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi gönül bulmaya hazır mısınız? Daha çok demokrasiye, hoşgörüye, şefkate, farklı fikirlerle gurur duymaya, omuz omuza Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmaya hazır mısınız?

Çorum olarak biz hazırız.

Artık yeter seçim sandığını bekliyoruz” dedi.

Toplantıda; Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar da birer açılış konuşması yaptı.

TIKANMIŞLIĞIN, ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN TEK ÇARESİ CHP İKTİDARI

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Cumhuriyet İttifakı’nın temsilcilerinin halkın içine çıkacak yüzünün kalmadığını belirterek, ilk seçimlerde CHP önderliğinde oluşturulan Millet İttifakı’nın göreve geleceğini söyledi.

Son dönemde 20 bin kadını partiye üye yaptıklarını, kısa süre içerisinde 30 bin kadın üyeye ulaşacaklarını açıklayan Nazlıaka, “İnşallah 30 bininci üyemiz Çorum’dan olacak. AKP iktidarını kadınlar işbaşına getirdi, şimdi de kadınlar indirecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, kadınlardan da güç alarak ilk seçimlerde iktidara geleceğiz ve ipi göğüsleyeceğiz” dedi.

Tüm il ve ilçelerde kadın örgütlenmesinin tamamlandığını, şimdi de mahalle örgütlenmelerine başlayacaklarını, yılsonuna kadar tüm mahallelerde örgütlenmiş olacaklarını sözlerine ekleyen Nazlıaka, şiddetten, terörden, ekonomik sıkıntılardan bunalan halkın artık değişim istediğini ve halkın bu isteğine hiçbir gücün engel olamayacağını kaydetti.

AKP iktidarının 3 Y’i (Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakları) bitireceğiz diyerek çıktıkları yolda sınıfta kaldığını, üstelik buna dördüncü Y.’nin, yani yüzsüzlüğün eklendiğini ifade eden Nazlıaka, mafya-siyaset işbirliğini eleştirdi. Her yerde pis kokular, çürümüşlük, kokuşmuşluk oluştuğunu, artık bu yapının tuğlasını çekmenin zamanının geldiğini dile getiren Nazlıaka, ülkenin derhal seçime gitmesi gerektiğini, tıkanmışlıktan, yüzsüzlükten, kokuşmuşluktan kurtuluşun tek yolunun Millet İttifakının iktidarı olduğunu vurguladı.

Kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini de eleştiren Nazlıaka, bu iktidarın bakış açısıyla şiddetin önlenmesinin mümkün olmadığını belirtti. Nazlıaka, “Kadına yönelik şiddet olayları tavan yaptı, kadın cinayetleri katlanarak devam ediyor. Bizim iktidarımızda bütün bunlar son bulacak. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP, tüm kadrolarıyla bugün seçime hazır. Artık Türkiye değişim istiyor” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Tahtasız ve parti yöneticileri, Aylin Nazlıaka ve beraberindekileri çiçeklerle uğurladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ