Çorum Mercek Haber

“Demiryolu ve havaalanının takipçisiyiz”

“Demiryolu ve havaalanının takipçisiyiz”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Çorum’da sanayici ve esnafın sorunlarını dinleyerek, Çorum ekonomisinin nabzını yokladı.

Erhan Usta ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde iş insanları ile buluştu. İş dünyasının temsilcileri ile istişare toplantısı yapan Usta, daha sonra Çorum Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, sanayici ve esnafın sorunlarını dinledi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Çorum’da Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti. Çorum OSB’de faaliyet gösteren firmaların yöneticileriyle bir araya gelen Usta, iş adamlarının taleplerini dinledi.

Usta, bir iş adamının kıdem tazminatı için düzenleme beklediklerini söylemesi üzerine, “Kıdem tazminatı konusunda hükümet tarafların anlaşmasına sadık kalacağını söylüyor ancak devletin aracılığı olmadan tarafların mutabık kalması çok mümkün değildir” dedi.

Mağdur edilmeksizin işçilerin tamamının kıdem tazminatından yararlanacağı şekilde bir formül bulunması gerektiğini söyleyen Usta, “Kıdem tazminatı konusunda ‘işçilere biraz daha az bir şey verelim de bu kıdem tazminatı üzerinden bir miktar daha rekabet gücü kazanalım’ şeklinde bakışımızın olmaması lazım. Diğer taraftan problem şu, sendikalar bu konuda çok katı davranıyor. Niye? Çünkü sendikalı olan işçilerin kıdem tazminatıyla ilgili sorunu yok. Ancak kıdem tazminatından faydalanma oranı yüzde 12,5 civarında. Yani çalışanların yalnızca yüzde 12-15’i faydalanıyor. Bunu bir siyasetçi kolay kolay söylemez.

 İşçilerimizin hiçbir mağduriyet oluşturmaksızın, hatta tam tersi 11 ay çalıştı, 1 ay çalışamadı, kıdem tazminatından faydalanamadı durumunu da ortadan kaldırarak, 1 ay da çalışsa, çalıştığı süre kadar kıdem tazminatını alacak bir sistemin getirilmesini faydalı görüyorum” diye konuştu.

Toplantıya, Çorum Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği Başkanı Hayri Şamlı, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Sarıaslan ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Erhan Usta, daha sonra Çorum Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Usta, son olarak Çorum ziyaretini değerlendirdi. Erhan Usta, “İYİ Parti Çorum İl Başkanımız Bekir Özsaçmacı ve yönetimiyle birlikte; Çorum Organize Sanayi Bölgesinde sanayiciler ve iş adamları ile buluştuk. Çorum’un sanayisini ve ticaretini değerlendirdiğimiz toplantıda, nakliye ve lojistik eksikliğini gidermek için neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Çorum’un demiryoluna ve havalimanına ihtiyacı var. Bu konunun gerek sosyal medyada gerekse TBMM’de takipçi olacağımızdan bütün Çorum halkı emin olsun.

Vatandaşımızın umudu hiç kırılmasın, gülen yüzleri hiçbir zaman düşmesin, biz sıkıntılarınızı dinleyip çözümlerimizi hükümete söylemeye devam edeceğiz. Onlar sizlerin sorunlarını çözmezse, İYİ Parti olarak iktidara geldiğimize biz çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Erhan Usta’ya ziyaretlerinde İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız ve parti yöneticileri de eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ