Çorum Mercek Haber

Çorum’da yetki Türk Eğitim-Sen’in

Çorum’da yetki Türk Eğitim-Sen’in

Türkiye Kamu-Sen Federasyonu’na bağlı Türk Eğitim-Sen, Çorum merkez ve ilçelerinde büyük bir başarıya imza atarak, yetkili sendika oldu.

Kamu-Sen Çorum İl Başkanı ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, “Bu başarı hepimizin” dedi.

Yetkili sendika olmaları nedeniyle bir açıklama yapan Selim Aydın, “Eğitim çalışanları; hakkı tutup kaldırmaktan bir an olsun vazgeçmeyen, her zaman ve her yerde eğitim çalışanlarının yanında olan, üyelerinin hak ve hukukunu koruyan, hiçbir yerden nemalanmayan, gücünü iktidardan değil, üyesinden alan Sendikamız Türk Eğitim-Sen’e teveccüh etmiştir” dedi.

Selim Aydın’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Eğitim çalışanları; yandaş kayırmacılığa, keyfi uygulamalara, sarı sendikacılığa, ayrıştırıcı anlayışların zemin bulmasına DUR dedi!

2017 yılı mutabakatında EBS 2959, Türk Eğitim-Sen 2169 üyeye sahipti. Aramızda 790 fark vardı. Çorum’da uzun bir zamandan itibaren en fazla üyeye sahip olan Eğitim Bir-Sen bugün itibariyle de gerilemeye devam etmiş, yetkiyi kaybetmiştir. Türk Eğitim-Sen Şubesi de surda bir gedik açmıştır. Hormonlu sendikanın ağababaları belki bunu sorgulayacak, anlamayacaklar, eminim şu soruyu da sormaktan geçemeyeceklerdir? Bu kadar imkanlara, size olan bunca desteğimize rağmen başarısızlığınızın sebebi nedir? İktidara göre konum alan bir zihniyetin, hak arama mücadelesi yapamayacağı en açık bir şekilde bir kez daha tescillenmiş, yetki Çorum ilinde Türk Eğitim- Sen’e geçmiştir.

Bu yetkiyi Türk Eğitim-Sen hangi şartlarda almıştır, bu zorluğu bütün yöneticilerimiz ve üyelerimiz çok iyi bilmektedir. Malum sendikanın uyguladığı yöntemlerin prim yapmadığı çok net bir şekilde gözlemlenmiştir. Türk Eğitim-Sen, haklı mücadelesinden asla taviz vermeyecek, kendinden emin adımlarla ilkeli ve dik duruşunu sergilemeye devam edecektir.

Rakamlara bakıldığında istikrarlı bir şekilde, güçlenerek büyüyen sendika TÜRK EĞİTİM-SEN’dir.

Eğitim çalışanları; hakkı tutup kaldırmaktan bir an olsun vazgeçmeyen, her zaman ve her yerde eğitim çalışanlarının yanında olan, üyelerinin hak ve hukukunu koruyan, hiçbir yerden nemalanmayan, gücünü iktidardan değil, üyesinden alan Sendikamız Türk Eğitim-Sen’e teveccüh etmiştir. Sonuç itibariye İktidarı ve bürokratları arkasına alarak, şube müdürlerine, okul müdürlerine talimatlar yağdırarak, üye çalışması yapmalarını isteyerek değil de ilkeli duruşu ve samimi mücadelesiyle Türk Eğitim-Sen bu sonuca ulaşmıştır. Bu vesileyle,

Şube Yönetim Kurulu arkadaşlarıma,

Hak arama mücadelemize emek ve gönül veren ,

Bu başarıyı ortaya koyan uç beylerimiz olan ilçe temsilcilerimiz ve yönetim kurullarına,

Kadınlar komisyonumuza, iş yeri temsilcilerimize,

İlkeli ve onurlu duruşun simgesi olan bütün üyelerimize teşkilatım adına can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Selam olsun adam gibi adamlara,

Selam olsun baskılara rağmen dik duranlara,

Selam olsun olduğu gibi görünenlere, görüldüğü gibi olanlara,

Selam olsun Çorum’da 2902 ( İl Milli Eğitim Müdürlüğü +Hitit Üniversitesi) gönüldaşıma,

Selam olsun arkadaşlarıma, can gardaşlarıma…

Selam olsun bize güç verenlere…”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ