Çorum Mercek Haber

Uçkunla mücadeleye devam…

Uçkunla mücadeleye devam…

Çorum Belediyesine bağlı ekipler, halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek gibi vektör canlılara karşı mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından tehdit oluşturan sivrisinek, karasinek gibi uçkunla mücadele çalışmalarına devam eden Çorum Belediyesi, şehrin önemli caddelerinde ilaçlama çalışması yaptı.

ULV makinesi ile Gazi Caddesi, Bahabey Caddesi, Fatih Caddesi, Eşref Hoca Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Osmancık Caddesi, Varinli Caddesi, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi ve Çiftlik Caddesinde ilaçlama yapan Belediye ekipleri, vatandaşların bahar ve yaz aylarını daha rahat ve huzurlu geçirmeleri için mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

YAZ DÖNEMİ İÇİN ÖNCEDEN TEDBİR ALINDI

Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen vektör canlılara karşı mücadele çalışmasını kış aylarında başladığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Vektörle mücadele için belediyemiz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Bu ekip kış aylarından itibaren vektör canlıların larvalarını bıraktıkları dere yatakları, yağmur suyu kanalları ve şehir çeperlerindeki hayvan gübrelerinin biriktirildiği yerlerde kimyasal müdahalelerde bulunuyor. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı, daha konforlu bir yaşam sürmeleri için vektör canlılar ve uçkun formlu canlılara karşı mücadelemiz yıl boyunca devam edecek” dedi. Vektörel mücadelenin iki yönlü olduğunu belirten Yağbat, vatandaşların da çöplerini ağzı bağlı bir şekilde çöp konteynerlerine atarak konteynerlerin kapaklarını kapatmaları gerektiğini vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ