Çorum Mercek Haber

Kargı’da arıcılar için çıta üretimi

Kargı’da arıcılar için çıta üretimi

Kargı Belediyesi, Çorum İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile yapılan anlaşma çerçevesinde arıcılar için çıta üretimine başladı.

Kargı Belediyesi hayata geçirdiği projelerle ilçeye katma değer sağlamaya devam ediyor.

Kargı Belediyesi, güneş enerji santralinin ardından bu kez de marangoz atölyesi açarak hem istihdam, hem de katma değer sağlamayı amaçlıyor.

Yeni itfaiye binasının yan tarafına açılan marangozhanede imalat çalışmaları başladı. İlk etapta Çorum İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile arı çıtası yapım anlaşması yapıldı.

Çalışmaları yerinde incelemek için ilçeye gelen Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel’e, Çorum İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Saygı eşlik etti.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve beraberindekileri, Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Kargı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burak Coşkun karşıladı.

Ardından çalışmaları yerinde inceleyen Vali Yardımcısı Yüksel, imalat hakkında bilgiler aldı.

İncelemelerin ardından Vali Yardımcısı Yüksel, Başkan Şen’e yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, “Marangoz atölyemizi açarak ilçemize inşallah bir katma değer daha sağlayacağız. İlk etapta Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği ile anlaşma yaparak arı kovanı çıtası üretmeye başladık. Ardından bu tür siparişlerin yanı sıra, ilçemizde bulunan park bahçe gibi sosyal faaliyet alanlarımızda kullanılan kamelya, bank vb. tüm ihtiyaçları kendimiz üreteceğiz. Allah’ın izniyle hem üreterek kazanacağız, hem de iş istihdamı sağlayacağız. Halkımıza hayırlı olsun” dedi. (İbrahim Efe)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ