Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Çorum Mercek Haber

Türkiye- Azerbaycan dostluk ziyareti

Türkiye- Azerbaycan dostluk ziyareti
Reklam

Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerini güçlendirmek için Türkiye’de bir takım ziyaretlerde bulunan Toplumsal Siyasal Uluslararası Araştırmalar Merkezi (TSUAM) Başkanı ve yönetim kurulu Çorum Belediyesini ziyaret etti.

Türkiye ile Azerbaycan’ın ayrılmaz iki kardeş devlet olduğuna vurgu yapan TSUAM Başkanı Samir Adıgozelli, Çorum Belediyesinin Azerbaycan’ın Fuzuli şehri ile kardeş şehir olma kararının Türkiye- Azerbaycan İlişkilerini bir adım ileriye götürecek bir karar olduğunu söyledi.

Adıgozelli, bu kararın alınmasından dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve meclis üyelerine teşekkür ederek, Çorum’da kardeşliğin samimiyeti ve sıcaklığıyla karşılandıklarını da sözlerine ekledi.

TSUAM Başkanı ve yönetim kurulunu Çorum Belediyesinde ağırlayan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da, iki devletin özünde tek millet olduğunu, Çorum Belediyesi olarak da bu kardeşliğin, beraberliğin pekiştirilmesi adına Azerbaycan’ın Fuzuli Kenti ile kardeş şehir olma kararı aldıklarını söyledi. Candan, “Çorum olarak yurtiçi ve yurtdışından birçok kardeş şehrimiz var. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, özellikle Azerbaycan’da bir kardeş şehrimiz olmalı dedi ve plakası da Çorum’la aynı olan Fuzuli kentiyle kardeş şehir olduk. Bu kardeşlik asırlardır devam eden kardeşliğimizin ve birliğimizin bir nişanesi, bir pekiştiricisi olacak. Bundan sonra daha fazla işbirliği halinde olacağız” dedi.

Karşılıklı hediyeleşmenin ardından Candan, ziyaretleri dolayısıyla TSUAM Başkanı ve Yönetim Kurulu ile ziyarete eşlik eden Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı İrfan Ermiş’e teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ