Çorum Mercek Haber

Gençlik Çalışmaları İşbirliği Protokolü imzalandı

Gençlik Çalışmaları İşbirliği Protokolü imzalandı

Çorum Belediyesi’nin öncülüğünde Çorum Valiliği ve çeşitli kurumların işbirliğiyle gençlere yönelik birçok etkinliğe imza atılacak.

“Gençlik Çalışmaları İşbirliği Protokolü” imza töreni Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün imzaladığı işbirliği protokolü ile gençlere yönelik pek çok etkinlik hayata geçirilecek.

Protokolün imza törenine Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve projeye destek veren kurum yöneticileri katıldı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Aşgın gençlik kampları başta olmak üzere sosyal ve kültürel anlamda gençlere yönelik farklı etkilinler düzenleyeceklerini bildirdi.

Başkan Aşgın “Şehrimizi imar ederken gençliğimizi ve çocuklarımızı da ihmal etmemeliyiz. Güçlerimizi birleştirerek gençlerimizin yeni hedeflere emin adımlarla yürümesini kolaylaştırmamız gerekiyor” dedi.

İşbirliği protokolünde 5 ana madde belirlendiğini belirten Başkan Aşgın “Bu kapsamda kamp ve gezi faaliyetleri, eğitim-öğretim çalışmaları, yarışmalar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, beden ve ruh sağlığının korunmasına yönelik çalışmalar yapılacak” diye konuştu.

Aşgın, “Çatak’ta bungalov evlerle gençlik kampları inşa ediyoruz. Bu kamplar, 12 ay boyunca gençlerimizin hizmetinde olacak. Sıklık tabiat parkında da gençlik kampı oluşturuyoruz. Burada çadırlardan oluşacak bir obayı hayata geçiriyoruz. Sıklık tabiat parkındaki gençlik obamız, baharla birlikte gençlerin kullanımına sunulacak. Protokol kapsamında gençlere yönelik geziler düzenleyeceğiz. Bu protokolü sadece merkez ilçe ile sınırlamadık; ilçelerdeki öğrenciler için de geziler düzenleyeceğiz. Gençlere yönelik kurslar ve eğitim faaliyetleri düzenleyeceğiz. Müzik ve koro çalışmaları,  drama-tiyatro, resim ve el sanatlarına yönelik kurslar ve etkinlikler yapılacak” ifadesini kullandı.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de Çorum Belediyesi ile iş birliği içerisinde gençlere yönelik çeşitli etkinlikler yapacaklarını ve protokolde aktif rol alacaklarını söyledi. Öztürk “Çorum Belediyesi’ne böyle bir projeye imza atmasından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi de açıklamasında iş birliği protokolünün gençliğin yetişmesi için çok faydalı olacağını dile getirdi. Vali Çiftçi, projenin hazırlanmasında emeği geçen başta Çorum Belediyesi olmak üzere tüm paydaş kurumlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk protokole imza attı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ