Çorum Mercek Haber

“Muhalif anlayış susturulmaya çalışılıyor, basın özgür ve bağımsız olmalı”

“Muhalif anlayış susturulmaya çalışılıyor, basın özgür ve bağımsız olmalı”

CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ulaş Tokgöz, “Demokrasinin, özgürlüğün, adaletin ve düşünce özgürlüğünün her alanda kaybolduğu ülkemizde, daha özgür, tarafsız ve çağdaş bir gazetecilik anlayışı ile basın emekçilerinin organları içerisinde çalışan muhabirlerinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm basın emekçilerinin hak ettiği koşullara ve beklentilerine kavuşmasını arzu ediyoruz” dedi.

Tokgöz, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de 212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle, her yıl 10 Ocak tarihi Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünya basın özgürlüğü endeksinin 2020 verilerine göre 180 ülke arasında 154 sırada yer alan ülkemizde, iktidar tarafından “ekranların karartıldığı, muhalif anlayışın susturulmaya çalışıldığı, gazetecilerin cezalandırıldığı” tüm baskılara ve zorluklara rağmen gazetecilikten ödün vermeyen basın emekçileri her türlü takdiri hak etmektedir.

Demokrasinin, özgürlüğün, adaletin ve düşünce özgürlüğünün her alanda kaybolduğu ülkemizde, daha özgür, tarafsız ve çağdaş bir gazetecilik anlayışı ile basın emekçilerinin organları içerisinde çalışan muhabirlerinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm basın emekçilerinin hak ettiği koşullara ve beklentilerine kavuşmasını arzu ediyoruz.

Gecesini gündüzüne katan, pandemi döneminde sahada olan, her maç öncesi Covid testi olan, haber yakalayabilmek için canını dişine takan, kar kış demeden zor şartlar altında vatandaşa en doğru haberi veren tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Haber alma hakları doğrultusunda üstlendikleri zorlu görevlerinde başarılar diliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ