Çorum Mercek Haber

DEVA Partisi, kongreye gidiyor…

DEVA Partisi, kongreye gidiyor…

43 ilde örgütlenmesini tamamlayan DEVA Partisi 1. Olağan Kongresi’ni 29 Aralık Salı günü yapacak. Kongre sonrasında örgütlenme çalışmalarına devam edecek.

DEVA Partisi 1. Olağan Kongresi koronavirüs tedbirleri nedeniyle 29 Aralık Salı günü yapılacak.

İl Başkanı Orhan Vargeloğlu’nun verdiği bilgiye göre; 9 Mart’ta kurulan DEVA Partisi, seçime girme yeterliliği sağlamak için örgütlenme sürecini, pandeminin zor koşullarına rağmen tamamladı. Siyasi Partiler Yasası gereği, bir siyasi partinin seçime girebilmesi için 81 ilin en az yarısında örgütlenmesi ve seçimlerden en az 6 ay önce, seçilmiş delegelerle olağan büyük kongresi yapması gerekiyor.

ÖRGÜTLENME ŞARTI TAMAMLANDI

Kongrelere Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımı ile 4 Ekim’de Çorum’dan başlayan DEVA Partisi, yaklaşık 2 ayda 43 kongresinin 41’ine Babacan’ın bizzat katılımıyla örgütlenme koşulunu sağladı ve yılbaşından önce büyük kongre kararı aldı.

ALİ BABACAN TEK ADAY OLACAK

Genel Başkan Ali Babacan’ın tek aday olması beklenen 1. Olağan Büyük Kongre’de partinin 600 delegesi, 50 üyeli Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyelerini belirleyecek.

KONGRE SONRASI ÖRGÜTLENME ÇALIŞMASI SÜRECEK

Parti yönetimi, büyük kongrenin ardından başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere diğer illerde örgütlenme çalışmalarını sürdürecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ