Çorum Mercek Haber

Sağlık Bakanı da “2021 sonu” diyor

Sağlık Bakanı da “2021 sonu” diyor

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oğuzhan Kaya ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çorum eski Devlet Hastanesi’nin durumu görüşülerek 2021 yılı sonuna kadar açılması için teyit alındı.

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Çorum’un sağlık yatırımları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Özellikle de Çorum gündemini meşgul eden eski Devlet Hastanesi ile ilgili gelişmeler hakkında Bakan Koca ile bilgi paylaşımında bulunduklarını anlatan Milletvekili Ceylan, Bakan Koca’nın devlet hastanesinin 2021 yılı yatırımları arasında yer aldığını belirttiğini dile getirdi.

Ceylan, Bakan Koca’nın eski Devlet Hastanesi’nde yapılacak tadilat ve yeni bina yapımının 2021 yılının ilk aylarında ihale sürecinin başlanılacak ve hastanenin tefrişatıyla birlikte 2021 yılının sonunda Çorumluların hizmetine sunulacağını bildirdi.

Çorum’un diğer sağlık yatırımları ve sorunlarıyla ilgili de Bakan Koca’ya bilgiler verdiklerini söyleyen Milletvekili Ceylan, Bakan Koca’nın “Çorumlu hemşehrilerimiz bizim için çok kıymetliler. Müsterih olsunlar Çorum’da sağlık konusunda hiçbir sorun yaşanmayacaktır.

Tüm Çorumlu hemşehrilerimize selamlarımızı iletin” dediğini ifade etti.

Milletvekili Ceylan, eski Devlet Hastanesi ile ilgili kamuoyunda oluşan beklentilere cevap vermiş ve 2021 yılı sonunda hizmete açılacağını bildirmişti. Aynı sözü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vermiş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ