Çorum Mercek Haber

Karantina kurallarına uymayan 18 kişi yakalandı

Karantina kurallarına uymayan 18 kişi yakalandı

İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekiplerince, evlerinde karantinada olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 18 kişi, kalan izolasyon sürelerini tamamlamak üzere yurda yerleştirilerek karantina altına alındı.

Çorum Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü koordinesinde kurulan Mahalle Denetim Ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

19 Kasım 2020 tarihi itibariyle ilimiz merkez ve ilçelerinde 1185 adet ihbar alındı. Bu ihbarların 80 tanesi asılsız ya da mükerrer ihbar olurken, geriye kalan 1105 ihbar Mahalle Denetim Ekiplerine bildirildi ve gerekli işlemler yapıldı. Bununla birlikte yine ilimiz merkez ve ilçelerinde Mahalle Denetim Ekiplerince 188.580 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekiplerince 141.373 işyeri ve kişiler gerek gelen ihbarlar neticesinde, gerekse resen denetlenirken, gerekli uyarılar yapılarak, izolasyon kurallarına uymayan kişilere tutulan 665 adet tutanak İl Hıfzıssıhha Kuruluna gönderildi. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 8.710 işyeri ve kişiler için birinci ihlal uyarısı yapıldı.

İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekiplerince evlerinde karantinada olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 18 kişi tutanakla tespit edilerek, kalan izolasyon sürelerini yurtta karantinada geçirmeleri için yurda yerleştirilerek karantina altına alındılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ