Çorum Mercek Haber

Hollanda heyeti “Çorum’un Yeşil Hikâyeleri”ni beğendi

Hollanda heyeti “Çorum’un Yeşil Hikâyeleri”ni beğendi

Çorum Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Çorum’un Yeşil Hikayeleri adlı programın kapanış toplantısı Çorum Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ile birlikte toplantıya katılan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, böylesine önemli bir projede Çorum’un da yer almasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Daha yeşil bir gelecek için Çorum ve Hollanda arasındaki potansiyel işbirliği fırsatlarını değerlendirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hollanda Kraliyeti Büyükelçisini Çorum’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Temiz bir çevrenin oluşması ve gelecek nesillere çok daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre bırakmak için Çorum Belediyesi olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Aşgın, “Gençlerimiz, yavrularımız için bizlere emanet olan çevreyi onlara en güzel şekilde teslim etmek istiyoruz. Bu amaçla doğayı, çevreyi koruyan projeler hayata geçiriyoruz” dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalarla Çorum’u daha yeşil ve yaşanabilir bir şehir haline getirecek projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Aşgın, “Şehrimizde yeşil dokunun egemen olması için hazırlanan tüm proje ve çalışmalara da destek oluyoruz” şeklinde konuştu.

Aşgın, “Çorum temiz bir şehir. Aynı zamanda temizliğiyle de tanınan bir şehir. Temizliği ile bilinmek, Çorum denilince akla, “temiz bir şehrin” gelmesi bizim açımızdan, şüphesiz çok önemli bir değer. Bu değerimizi daha güçlendirmek, şehrimizde aktif ve hareketli bir sosyal hayata katkı sağlamak amacıyla yeni proje ve hizmetleri hayata geçirdik. Bazı projelerimizle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. ÇORBİS, Güneş Enerjisi Santrali, Biokütle Tesisi gibi çevreye yönelik çalışmalarımız devam ediyor” ifadesini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ