Çorum Mercek Haber

“Ülkemiz, yarınlara sağlam ve kararlı adımlarla yürüyecek”

“Ülkemiz, yarınlara sağlam ve kararlı adımlarla yürüyecek”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, dünden daha güçlü ve müreffeh yarınlara sağlam ve kararlı adımlarla yürüyeceğini vurguladı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Çiftçi, “Milli iradenin tecelli ettiği Gazi Meclisin ilk başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygıyla anıyoruz” ifadesini kullandı.

Vali Çiftçi, mesajını şöyle sürdürdü:

“Atatürk’ün önderliğinde aziz milletimizin tüm fertleriyle topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, Türk Milleti milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, bayrağımızın inmesine, ezanlarımızın susmasına izin vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Vatan toprağı için yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi hatırdan çıkarmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbâl yolunda yakılan meş’aleyi yeni nesillere emanet edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünden daha güçlü ve müreffeh yarınlara sağlam ve kararlı adımlarla yürüyecektir.

Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin bânîsi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  silah arkadaşlarını, devletimizin kuruluşunda emeği olan devlet ve siyaset adamlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ