Çorum Mercek Haber

“O’nun ilkeleri ve ışığı sonsuza kadar yaşayacak”

“O’nun ilkeleri ve ışığı sonsuza kadar yaşayacak”

CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Atatürk’ün, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçtiğini belirterek, “Türk milleti, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığındadır” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınlayan Ulaş Tokgöz, “O’nun ilkeleri ve ışığı, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar aydınlatmaya devam edecektir” ifadesini kullandı.

Tokgöz’ün basın açıklaması şu şekilde:

“Aziz Atam! Senin de dediğin gibi “İki Mustafa Kemal var, biri ben, et, kan, kemik geçici olan Mustafa Kemal… diğeri onu ben diye ifade edemem o biziz, o sizsiniz, o bu toplumun umutları, beklentileri, yaşamak için özlem duyduğu şeylerin tamamıdır. Asıl başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur” söylemine aziz hatıran önünde bir kere daha saygıyla eğiliyoruz.

57 yıllık kısa hayatına yıllarca süren savaşlar, çok değerli zaferler, kurtarılan bir ülke, kurulan bir Cumhuriyet, yapılan sayısız devrimleri sığdıran ileri görüşlü, eşitlikçi, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanıyan aziz Atamızın ölümünün 82. yıldönümünde her zaman olacağı gibi, bugün de, bir kez daha onu ebediyete intikal etmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz.

Savaş meydanlarında yokluklar içinde bu ülkeyi kuran Atatürk, Anadolu topraklarında sadece emperyalizme diz çöktürmedi, büyük devrimlerin ışığında parlayan ve mazlum uluslara model olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

Atatürk, verdiği mücadele, gerçekleştirdiği devrimlerle sadece Türk milletinin kaderini değiştirmedi, dünya tarihine de yön verdi. Bu sebeple bugün sadece biz değil, dünyanın dört bir köşesinde milyonlarca insan Atatürk’ün önünde saygıyla eğiliyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bedenen aramızdan ayrılsa da tüm dünyada kabul gören fikirleri, ilkeleri ve ışığı sonsuza kadar yaşayacaktır.

Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, değiştirilemeyecektir. O’nun ilkeleri ve ışığı, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar aydınlatmaya devam edecektir.

Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmanın mücadelesini verdiğimiz bugünlerde ilhamımız, karakteri özgürlük , bağımsızlık ve eşitlik olan Ulu Önder Atatürk’ün ’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ anlayışına dayalı devrimci fikirleridir. Atatürk, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Türk milleti, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığındadır.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha özlem, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ