Çorum Mercek Haber

“İnsan odaklı bir yatırım bütçesi hazırlanmış”

“İnsan odaklı bir yatırım bütçesi hazırlanmış”

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kenan Özüyağlı, Çorum Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesinin gerçekçi, uygulanabilir bir yatırım bütçesi olduğunu belirtti.

Belediye Meclisi’nde bütçe kararnamesi oylaması öncesinde AK Parti Grubu adına söz alarak konuşma yapan Kenan Özüyağlı, yeni hazırlanan bütçenin Çorumluların ihtiyaçlarına da cevap verebilecek nitelikte olduğunu kaydetti.

Özüyağlı, “Onlarca projeyi gerçekleştirmek için yapılmış gerçekçi ve uygulanabilir bir bütçedir. Afaki hiçbir uygulama ve icraat içermemekte ve tamamıyla halkın ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik oluşturulmuş bir bütçedir.

Aslında bütçeler rakamlar ve sayılar manzumesidir, ancak siz o bütçeyi her alanda kişilerin yaşamlarına dokunur hale getirirseniz, insanlar bunu hisseder, algılar ve güzel, doğru olanlarını kabullenir, takdir eder. Bütçeler ilkesiz, işlevsiz, denetimsiz olamaz” ifadesini kullandı.

Özüyağlı, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Belediyenin 2021 bütçesi, her kesimden insanımız için, daha akıllı, daha rahat, daha temiz, daha ulaşılabilir ve daha yeşil bir kentte yaşasın diye oluşturulmuş uygulanabilir, yürütülebilir ve sonuç odaklı bir faaliyet ve yatırım bütçesidir.

Temelinde insan odaklı, insan fıtratına uygun, medeniyet ve kültürel değerlerimizle yoğrulmuş şehir anlayışını hakim kılmak için oluşturulmuş özgün bir bütçedir.

İnsanlarıyla beraber, ağacından, sokak hayvanına kadar tüm canlıların güven içinde yaşadığı bir şehir oluşturmayı amaçlayan bir bütçedir.

Uzun vadeli ihtiyaçları gözeten, hakkaniyete uygun planların yapıldığı bir bütçedir. Şehir planıyla, kentsel dönüşümü önceleyen, altyapı ve ulaşım problemlerini çözmeyi amaçlayan, akıllı, çevreye saygılı, yatay mimariyi öngören, bütün bunları yaparken aynı zamanda, tasarrufu ve şeffaflığı ilke edinen, sosyal belediyeciliği asla gözardı etmeyen, değer üreten şehir olma vasfını önceleyen bir bütçedir.”

Gerek insani, gerek vicdani gerekse siyasi olarak taşıdıkları sorumluluk gereği ortaya koydukları projeleri gerçekleştirme adına ortaya konulan ve onlarca projeyi içeren 2021 yılı bütçesinin tam bir yatırım bütçesi olduğunu dile getiren Kenan Özüyağlı, bütçenin AK Parti belediyeciliğine uygun olarak ruhu olan şehirde yaşayan her canlıya dokunan bir bütçe olarak hazırlandığını söyledi.

Muhalefet üyelerinin de pandemi koşullarını öne sürerek bu bütçede tasarruflu davranılmadığını, kaynakların etkin ve verimli kullanılmadığını dile getireceğini söyleyen Kenan Özüyağlı, sığ ve dar kalıplı muhalefet yerine daha yapıcı ve olumlu bir muhalefet beklediğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ