Çorum Mercek Haber

“Kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor”

“Kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor”

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Muhammet Fatih Temur, “Ülkemizin büyük bir bölümü deprem kuşağında yer alıyor. Şehrimizde 2016 yılında iller bankasından yaptırılan paleosismoloji ve jeolojik etütlerde fay sisteminin aktif olmadığı tespit edildi” dedi.

Belediye Meclisi Toplantısında gündem dışı söz alarak konuşan Temur, “Belki belediyemizde jeofizik mühendisimiz yok ama AFAD tarafından yapılan bu sismik incelemelerin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzdeki jeoloji mühendisleri ve jeofizik mühendisleri tarafından incelenip denetleniyor. Çorum’da sonucunda ölümlerin yaşandığı son deprem 1943 yılında gerçekleşmiştir. Laçin’de 25 vatandaşımız hayatını kaybetti. Onlara da Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadesini kullandı.

Geçmişte olan depremlere değinen Temur, “Depremde yaşanan can ve mal kayıplarının yanında deprem sonrasın da yaşanan telaşenin yaşanmaması için şehrimizde 50 adet toplanma alanı mevcuttur” diyerek Çorum Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iş birliği içerisinde kentsel dönüşüm için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ