Çorum Mercek Haber

Aşağı Sanayide yıkımlar devam ediyor

Aşağı Sanayide yıkımlar devam ediyor

Çorum Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek projelerden biri olan Aşağı Sanayinin Çorum Sanayi Sitesine taşınması noktasındaki faaliyetlerine devam ediyor.

Aşağı Sanayinin Çorum Sanayi Sitesi’ne taşınması noktasında çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi, tahliye işlemlerinin gerçekleştiği dükkanlarda yıkım işlemlerine devam ediyor.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Aşağı Sanayinin sanayi olma vasfını çoktan kaybettiğini, şehrin girişinde harabe bir görüntüye sebep olduğunu söyledi.

Başkan Aşgın, “Vasfını yitiren eski Aşağı Sanayi Sitesi olarak bilinen yer, şehrin girişi olması açısından önemli bir yer. Hemen arkasında Millet Bahçesi ve seçim dönemi taahhütlerimizden biri olan yapımına devam ettiğimiz Çoruminia bulunuyor. Buranın şehrin vizyonunu yansıtacak ve arka tarafında kalan Çoruminia ve Millet Bahçesi ile bütünleşecek bir yer olması gerek diye düşünüyoruz. Bu bölgeyi Çorum’a yakışan, şehrimize gelen misafirleri karşılayabilecek kadar güzel bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

ÇORUM SANAYİ SİTESİ ÖRNEK OLACAK
Sanayi olma vasfını kaybetmiş Eski Aşağı Sanayi Sitesinin de taşınmasıyla birlikte Çorum Sanayi Sitesinin örnek alınacak bir sanayi haline geleceğini ifade eden Aşgın, bu anlamda Belediye olarak sanayi esnafıyla el ele çalışmalara devam ettiklerini vurguladı.

Aşgın, “Çorum Sanayi Sitesinin gelişimi açısından özellikle ulaşım konusunda büyük çaba harcadık. Sanayi sitemize 3 adet devasa bağlantı yolu yaptık. Bu yeni yollarla sanayi sitesine ulaşımı son derece kolay hale getirdik. Seçim döneminde 1 yol için söz vermiştik; bugün 3 yol birden açtık. Ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte hemşehrilerimiz burayı daha fazla tercih etmeye başladı. Bunun yanı sıra esnafımızın en büyük taleplerinden biri de bu bölgeye bir itfaiye merkezi kurulmasıydı. Bu talebi de geri çevirmedik ve Sanayi İtfaiye Müfrezemizin geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdik” dedi.

Samimi bir gayretle bu şehre hizmet için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Aşgın, Çorum’un her şeyin en güzeline layık olduğunu vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ