Çorum Mercek Haber

“Azerbaycan’ın yanında ölümüne varız”

“Azerbaycan’ın yanında ölümüne varız”

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Azerbaycan bayrağının Karabağ’ın dağlarına dikileceğini vurgulayarak, sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında yer aldıklarını söyledi.

Çorum Belediyesi Ekim ayı toplantısı Turgut Özal Konferans Salonu’nda Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin ortak gündeminde Azerbaycan’a destek vardı.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle meclis, Azerbaycan ve Türk bayrağıyla donatıldı.

Toplantı başlangıcınca Belediye görevlileri tarafından tüm meclis üyelerine Türkiye ve Azerbaycan bayrakları dağıtıldı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise toplantı salonuna girer girmez, tüm meclis üyelerini ellerinde bayraklarla Azerbaycan’a selam göndermeye davet etti.

Azerbay’ın yanında olduklarını vurgulayan Aşgın, “Azerbaycan’a tüm meclis üyelerimizle AK Parti , MHP ve CHP grubumuzla bu milletin tüm unsurlarıyla başımız dik, gönlümüz ileride destek veriyoruz” dedi.

Aşgın, geçmişten beri Türkiye ve Azerbaycan’ın birlik beraberlik içerinde olduğuna ve şu anda Bakü Türk Şehitliği’nde yatan onlarca Çorumlu askerin olduğuna dikkat çekerek, “Tarihimizle, ecdadımızla Çorumumuzla gurur duyuyoruz. Tüm şehitlerimizle gurur duyuyoruz. Bu anlamda bu güçlü desteği yine yeniden can Azerbaycan’a tüm meclis üyelerimizle AK Parti , MHP ve CHP grubumuzla bu milletin tüm unsurlarıyla başımız dik, gönlümüz ileride destek veriyoruz” dedi.

“Tıpkı geçmişte olduğu gibi Azerbaycan’a destek vermeye devam edeceğiz. 1944’lerde Rusların insafına bırakılan bir Türkiye yok artık. Güçlü bir Türkiye var” diyen Aşgın, “Sadece Azerbaycan’da değil Libya’da Suriye’de ne zaman zulüm varsa orada bir dakika ‘One Minute’ diyen araya giren mazlumun yanında olan bir Türkiye var. Tüm varlığımızla duamızla Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız açıkladı, biz şu an fiili olarak orda değiliz. Türkiye olarak orda değiliz. Hiç kimse de orda olmasın Azerbaycan’ın meselesi bu. Ermenistan’la Azerbaycan Türkleri bu defteri dürecek, bu oyunu bozacak ve müdahale edecektir. Olur da birisi müdahale ederse Azerbaycanlı kardeşlerimizin karşısında, Ermenistan’ın yanında herhangi bir devlet müdahale ederse biz de o kutlu büyük devletimizle tüm milletimizle o mazlumların yanında Azerbaycan’ın yanında ölümüne varız dedi Cumhurbaşkanımız. Biz de aynısını söylüyoruz. Buradan haykırıyoruz, batıdan, doğudan kuzeyden fark etmez herhangi bir şekilde müdahale olursa biz ölümüne Azerbaycan’ın yanındayız. Gönlümüz bir atarsa, toplu vurdukça yürekler bunu top sindiremez diyoruz. Allah’ın izniyle Azerbaycan bayrağı Karabağ’ın dağlarına dikilecektir” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ