Çorum Mercek Haber

Gür: “Gazilerimize minnet borçluyuz”

Gür: “Gazilerimize minnet borçluyuz”

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çorum Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette Dernek Başkanı Muharrem Gül nezdinde tüm gazilerimizin gününü kutlayan ÇESOB Başkanı Recep Gür, vatanı için ölümü göz önüne alan tüm gazilerimize minnet borçlu olduğumuzu kaydetti.

Şanlı tarihimiz boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimizin bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saydığını ifade eden Gür, bu fedakarlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmayı başardığını söyledi.

Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan gazilerimizin özverinin nişanını, bedeninde gururla taşıyan kahramanlarımız olduğunun altını çizen Recep Gür, “Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz.

Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ