Çorum Mercek Haber

ÇORBİS bisikletleri düzenli olarak dezenfekte edilecek

ÇORBİS bisikletleri düzenli olarak dezenfekte edilecek

Çorum Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu yeni projelerinden biri olan ÇORBİS uygulamasında da sağlık ve hijyen ön planda tutulacak. Bu kapsamda ÇORBİS terminallerinde bulunan bisikletler düzenli olarak dezenfenkte edilerek kullanıma sunulacak.

ÇORBİS uygulaması ile Çorum’da 8 ayrı terminalde kullanıma sunulan bisikletlere ilk günden itibaren vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çorum’da ilk defa yapılan uygulama ile 7’den 70’e tüm vatandaşlar bisikletlerle buluştu. ÇORBİS’e üye olarak terminallerden bisiklet alan vatandaşlar bazen ulaşım için, bazen gezi amaçlı, bazen de spor amacıyla diledikleri gibi bisiklet kullanmanın keyfini sürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptığı açıklamada,  “İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde dezenfekte çalışmalarımızı gece-gündüz aralıksız sürdüren ekiplerimizle ÇORBİS bisikletlerimiz de dezenfekte ederek hemşehrilerimizi bulaşıcı hastalık riskine karşı koruyoruz. Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gün boyunca kent genelinde bulunan 8 ayrı noktadaki ÇORBİS bisikletlerinin bulunduğu terminalleri gezerek kullanılan bisikletleri büyük bir titizlikle dezenfekte ediyor. Şehrimizde bisiklet kullanımını teşvik etmek, hareketli ve sağlıklı bir yaşama katkıda bulunmak amacıyla hizmete sunduğumuz akıllı bisikletlerimizi tüm hemşehrilerimiz gönül rahatlığı ile kullanabilirler” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ