Çorum Mercek Haber

“Türk ulusunun varlığı şehit ve gazilerimiz sayesindedir”

“Türk ulusunun varlığı şehit ve gazilerimiz sayesindedir”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Türk ulusunun, Türkiye Cumhuriyetinin şehit ve gazilerimizin cansiperane mücadelesi sayesinde var olduğunu vurguladı.

Tahtasız, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tahtasız, “Türk Ulusu’na gurur veren, her zaman övünülecek eşsiz destan ve zaferlerle dolu tarihine adlarını yazdıran gazilerimiz, Türk Ulusu’nun tarih boyunca ödün vermediği bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun bir yaşam ilkesi olduğunun en değerli simgelerindendir” dedi.

CHP İl Başkanı Tahtasız, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sakarya Zaferi sonrası Başkumandan rütbesi ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazi unvanının verilmesi ile tüm gazilerimize armağan edilen 19 Eylül, bizlerin minnet borcunu ödeme günüdür.

Vefa duygusunun sadece bir günde değil, her daim yanlarında olduğumuzun göstergesi olması gerektiği düşüncesi ile vatanımızın bütünlüğü, refahı ve huzuru için verdikleri mücadele karşısında tüm gazilerimize minnetimiz her zaman var olacaktır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü savunarak nice zaferlerin kazanılmasına vesile olmuş, vatanın güvenliğini gözeterek canı pahasına koruyarak gazilik mertebesine erişmiş, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılmış tüm gazilerimizi rahmet ile anıyor, hayatını idame ettiren gazilerimizin bu özel gününü kutluyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ