Çorum Mercek Haber

“Gençlerimiz, lider Türkiye’nin geleceğini inşa edecek”

“Gençlerimiz, lider Türkiye’nin geleceğini inşa edecek”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, çocukların ve gençlerin donanımlı fertler olarak yetişmesinde en büyük görevin, öğretmenlerle birlikte ailelere düştüğünü belirterek, “Bilinmelidir ki, çözüm odaklı düşünmeyi öğreteceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, lider Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi, İlköğretim Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Çiftçi, “Milletlerin maddi ve manevi olarak gelişiminin en önemli unsurlarından birisi de öğretimdir. Çocukların ve gençlerin eğitimine önem veren milletler, tarihe yön vermişler ve insanlığın gelişimine öncülük etmişlerdir” ifadesini kullandı.

Vali Çiftçi, mesajında şunları belirti:

“Millet olarak bizim de istikbalde yönümüzü tayin edecek olan eğitim ve öğretime verdiğimiz önem olacaktır. Ruh köküne bağlı, öğrenmeye açık, araştırmacı, değerlendirme ve yorum kabiliyeti yüksek, temeli mazide dalları âtiye uzanmış fertler yetiştirmek eğitim-öğretim faaliyetimizin ana gayesi olmalıdır. İnsan yetiştirmek pahalı, bir o kadar da kalıcı bir yatırım ve görevdir. Nitelik kazandırdığımız her insan, geleceğimizin daha parlak ve ihtişamlı olmasına katkıda bulunacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin donanımlı fertler olarak yetişmesinde en büyük görev, öğretmenlerimizle birlikte ailelerimize düşmektedir.

Bilinmelidir ki, çözüm odaklı düşünmeyi öğreteceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, lider Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koranavirüs nedeniyle eğitim-öğretimde bir takım önlem ve kısıtlamalara rağmen kesintisiz eğitim ve öğretimin çare ve fırsatları öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Bu sıkıntılı dönemde Milli Eğitim camiamızın cansiperane gayretlerinin yanı sıra, velilerimize de büyük görevler düşmektedir.

Pandemi sürecinin en kısa zamanda sona ermesi dileğiyle ilköğretim haftasını tebrik ediyor, 2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, eğitim hayatına başlayan sevgili çocuklarımıza, öğretmen, idareci ve velilerimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ