Çorum Mercek Haber

Şahiner’den Muharrem ayı mesajı

Şahiner’den Muharrem ayı mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Hicri yılbaşı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Muharrem ayının içerisinde önemli olayları barındırdığını kaydeden Başkan Şahiner, İslam dininin en kıymetli 4 ayından birisi olan Muharrem ayının, aynı zamanda Hicri yılın başlangıcı olduğunu ifade etti.

Başkan Şahiner, İslam tarihinde dönüm noktası sayılabilecek olayların yaşandığı önemli bir ay olan Muharrem ayının, paylaşmanın, şükretmenin, bir arada olmanın, bereketin adı olan Aşure Günü’nün ilahi bereket ve feyzinin yanı sıra, zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluktan ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hazret-i Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesi hüznünü de barındırdığını dile getirdi.

Başkan Şahiner mesajının devamında, “Peygamber efendimizin Mekke’den Medine’ye hicreti sıradan bir göç değildir. Bu hicret karanlık bir çağa güneş gibi doğmuş ve aydınlık bir çağın başlamasına vesile olmuştur. Peygamber efendimizin bu hicreti Kur’an-ı Kerimde övülmüştür. Bu yüzden de Peygamber efendimizin bu kutlu yolculuğu, aydınlık çağın takvimi olarak Hz. Ömer tarafından ilan edilmiştir. Muharrem ayı ise hicri birinci ay olarak kabul edilmiştir. Haram kılınmış ve hürmete layık anlamında olan muharrem ayının 10.ncu günü ise aşure günüdür. Rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel bir ay’a girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Hicri Yılbaşı’nı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ