Çorum Mercek Haber

Belediye, 23 Nisan Kavşağını yeniliyor

Belediye, 23 Nisan Kavşağını yeniliyor

Çorum Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin açılması nedeniyle 23 Nisan Kavşağında yenileme çalışması başlattı. Yapılacak çalışmayla kavşak yeni bir görünüme kavuşacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kavşaktaki ve Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Caddenin 30 Ağustos’ta açılacağını ve açılışa kadar tüm eksikliklerin giderilmesi için hummalı bir çalışmanın devam ettiğini ifade eden Başkan Aşgın, “30 Ağustos’ta şehrimize iki bayramı birden yaşatacağız” dedi.

Başkan Aşgın, “Recep Tayyip Erdoğan Caddemizin asfaltını tamamladık. 5 caddemizin birleştiği noktada çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Buradaki asfalt çalışmamızı da hafta sonuna kadar tamamlamış olacağız. 30 Ağustos’ta şehrimiz, trafik açısından tarihi anlam ifade eden bir yolun açılışına şahitlik edecek. Zafer Bayramımız olan 30 Ağustos’ta şehrimiz adeta iki bayramı bir arada yaşayacak” ifadesini kullandı.

‘ÇORUM’A YAKIŞAN BİR CADDEYİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ”

Belediye Başkanı Aşgın, “Recep Tayyip Erdoğan Caddesi ve 23 Nisan Kavşağı tamamlandıktan sonra bisiklet yolu, refüj, ışıklandırma ve kaldırım çalışmalarıyla birlikte bu bölgemiz ve şehrimiz, dünyanın merkezine yakışır bir cadde ve kavşak kazanmış olacak” diye konuştu.

Bölgede çalışan su, kanalizasyon ve fen işleri ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarının altını çizen Başkan Aşgın, “Buradaki hummalı çalışmayı bir an önce tamamlayacağız ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracağız. Tüm beklentimiz de hemşehrilerimizin gözündeki memnuniyet parıltısını görmek. Caddemiz ve kavşağımız şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Aşgın 30 Ağustos’ta yapılacak olan Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin açılışına tüm Çorum halkını davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ