Çorum Mercek Haber

Milletvekili Kaya Dodurga’da yatırımları inceledi

Milletvekili Kaya Dodurga’da yatırımları inceledi

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Dodurga’da yüzde 60’ı tamamlanan TOKİ konutlarının yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edileceğini bildirdi.

Milletvekili Kaya, beraberinde Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte Dodurga’da yatırımları inceleyerek bilgi aldı.

Kaya, Dodurga’ya çok fonksiyonlu bir sosyal tesis kazandıracaklarını da müjdeledi.

Milletvekili Kaya, yatırımlarla ilgili şu bilgileri verdi:

TOKİ KONUTLARI

“Dodurga’mıza söz verdiğimiz gibi Toplu Konut İdaresi tarafından 100 ü 2+1, 60’ı 3+1 olmak üzere toplam 160 konut, 1 camii ve ticarethaneden oluşacak olan TOKİ konutlarını yerinde inceledik. Yüklenici firmaya Şubat ayında yer teslimi yapmıştık, şuan konutların %60 bitmiş durumda. Geriye kalan kısımları da yıl başına kadar bitirilip Dodurgalı hemşehrilerimize teslim edeceğiz.

DODURGA’YA EŞİNE NADİR RASTLANIR BİR SOSYAL TESİS

Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından yapılan ve bir dönem kullanılan sosyal tesis ve yüzme havuzunu gayretlerimiz ile Gençlik ve Spor Bakanımızın oluru ile Dodurga Belediyesine kazandırdık. Bakanlığımız tarafından yeniden yapılarak bölgenin ve Çorumlunun hizmetine sunulacak olan tesis bölgede ve Çorum’da eşine nadir rastlanan bir tesis olacak. Dodurgalı hemşehrilerimize hayırlı olsun.

ÇOK FONKSİYONLU SOSYAL TESİS

Dodurga Belediyesi tarafından yaptırılan 1000 metrekare sinema salonu, düğün, nişan ve mevlit yemekleri için yapılan binamız ve müştemilatı düğün ve mevlit yemekleri için mutfak bulunmakta ve iki binanın ortasındaki alanda çevre düzenlemesi yapılarak kır düğünü ve yemek verilmesi için kullanılacak. Dodurgalı hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ