Çorum Mercek Haber

Çorum’da hastane doluluk oranı yüzde 75

Çorum’da hastane doluluk oranı yüzde 75

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, koronavirüsten dolayı ilimizde 10 gün öncesine kadar 5 olan vefat sayısının 12’ye yükseldiğini bildirerek, hastanenin doluluk oranının yüzde 75 olduğunu söyledi.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, beraberinde İl Sekreteri Aydın Taşkın, İl Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı Ferda Suiçmez ile birlikte İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Ömer Sobacı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında son gülerde ilimizde artış gösteren Covid-19 durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, izalosyon sürecindeki hastaların mağduriyetleri konusunda kendilerine bazı bilgiler geldiğini belirterek, bunlara ilişkin nasıl çözüm üretebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti.

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Ömer Sobacı ise Covid-19 küresel salgınının Çorum’daki son durumu hakkında bilgi verdi.

ENTÜBEDE 10, YOĞUN BAKIMDA 4 HASTA VAR

Hastane doluluk oranının % 75 olduğunu bildiren Sobacı, “Entübe hasta sayımız 10, yoğun bakımda bulunan hasta sayımız 4. Hastane servisinde 170 hastamız tedavi görürken, evde takip ettiğimiz hasta sayısı ise 550. Bugüne kadar Covid-19’dan dolayı vefat eden hasta sayımız ise 12” şeklinde bilgi verdi. 10 gün öncesine kadar vefat eden hasta sayısının 5 olduğuna işaret eden Sobacı, vefat sayısının 10 gün içinde 12’ye yükseldiğinin altını çizerek, vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaya, tedbirleri gevşetmemeye davet etti.

Sobacı, son günlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle Filyasyon ekibinin sayısının artırıldığını sözlerine ekledi.

Sobacı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve beraberindekilere teşekkür etti. Tahtasız ise Sobacı nezdinde tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ