Çorum Mercek Haber

Belediye Meclisi’nde imar ağırlıklı toplantı

Belediye Meclisi’nde imar ağırlıklı toplantı

Çorum Belediye Meclisi’nin Ağustos dönemi olağan toplantısı Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın başkanlığında yapıldı.

Belediye Turgut Özal Konferans Salonunda sosyal mesafe ve maske kuralları uygulanarak yapılan toplantıda imar ağırlıklı bir dizi kararlar alındı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda daha sonra CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz belediye yönetimini ve BELTAŞ’ı eleştiren konuşma yaptı.

Toplantıda ilk olarak Filistin’in Qalqilia şehriyle kardeş şehir olunması konusu görüşülerek kabul edildi.

Toplantıda daha sonra Bayat Mahallesi’nde bazı cadde ve sokaklara isim verildi, ayrıca Şehitlik Anıtından Gazi  Caddesine gelen yola da “Şehitlik Caddesi” adı verildi.

Belediyenin bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla yeni hayata geçireceği ÇORSİS uygulaması ile inşaat yıkıntı bertaraf ücretlerinin de belirlendiği toplantıda bazı imar ve plan değişiklikleri yapıldı.

Laçin Kaymakamlığı ile ortak hizmet projesi yapılmasının da görüşülerek kabul edildiği toplantıda ayrıca Çorum Belediyesi’nin Çorum merkeze bağlı 24 köyün çöplerinin toplanması işini İl Özel İdaresine devretmesinden dolayı Belediye tarafından Özel İdare’ye konteyner devri görüşülerek kabul edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ