Çorum Mercek Haber

Çatak Tabiat Parkı yeniden turizme kazandırılacak

Çatak Tabiat Parkı yeniden turizme kazandırılacak

Çorum Valiliği, Çatak Tabiat Parkı’nı yeniden Çorum turizmine kazandırmak için çalışmalara başladı.

OKA tarafından desteklenen bir proje ile Çatak Tabiat Parkı yeniden işlevsel hale getirilecek.

İş tamamlandığında Çatak Tabiat Parkı’nın sosyal tesisleri, sosyal mekan ve spor alanları ile yepyeni bir görünüme kavuşacağı bildirildi.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada konuyla ilgili şu bilgiler verildi:

“İlimizin önemli mesire alanlarından biri olan Çatak Tabiat Parkı, uzun yıllar Çorum halkına hizmet vermiş, mevcut sosyal tesisler ve müştemilatı zaman içerisinde eskimiş ve kullanılamaz hale gelmiştir.

İlimizin en güzide mesire yerlerinden olan Çatak Tabiat Parkı’nın yeniden turizme kazandırılması için Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin talimatları ile bir proje hazırlanarak OKA yönetimine sunulmuş, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2019 yılı turizm altyapısının geliştirilmesi kapsamında Mali Destek Programı’na girerek proje kabul edilmiştir.

Proje maliyet bedeli 3.309.934,00 TL. (KDV dahil) olmasına rağmen, OKA proje destek miktarı 1.110.000,00 TL. olarak açıklanmıştır. Yeniden revize edilen işin ihalesi yapılarak 29.07.2020 tarihinde sözleşme imzalanmış, 04.08.2020 tarihinde işe başlanmış olup, 01.12.2020 tarihinde işin tamamlanması planlanmaktadır.

Yapılan ihaleye göre işin maliyeti KDV dahil 1.748.760,00 TL. olup, bu miktarın 1.110.00,00 TL.si OKA tarafından, kalan 638.760,00 TL.si de İl Özel İdare kaynaklarıyla finanse edilecektir.

İş tamamlandığında Çatak Tabiat Parkımız sosyal tesisleri, sosyal mekan ve spor alanları ile yepyeni bir görünüme kavuşacaktır.

Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın da yapımını taahhüt ettiği Çatak Tabiat Parkı ve mesire alanının şimdiden Çorumlu hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ