Çorum Mercek Haber

“İstifa etmediler, ihraç ettik”

“İstifa etmediler, ihraç ettik”

Milliyetçi Hareket Partisi Kargı İlçe Başkanı Murat Soruk, geçtiğimiz aylarda MHP’den istifa ettiklerini basın aracılığıyla kamuoyuna duyuran meclis üyeleri hakkında basın açıklaması yaptı.

Soruk, meclis üyelerinin istifa ettiklerini basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaştıklarını ancak partilerine ulaşan bir dilekçe olmadığını ve bu kişilerin hala MHP adına toplantılara katıldıklarını belirterek partiden ihraç edildiklerini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kargı İlçe Başkanı Murat Soruk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Malumunuz bir süre önce Liderimiz Devlet Bahçeli beyin olurlarıyla MHP Kargı İlçe Başkanlığı görevi Çorum İl Başkanımız Agah Karapıçak bey tarafından şahsıma tevdi edildiğinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla Kargı Belediyesi meclis üyeliği görevini elde etmiş olan kişiler Liderimiz Devlet Bahçeli’nin imzasını yok hükmünde sayarak Liderimizin kararına tepki gösterip basın aracılığıyla partimizden istifa ettiklerini kamuoyuna duyurmuşlardı.

İstifa ettiklerini duyurdukları günden bugüne kadar geçen yaklaşık 3 aylık süre içerisinde gerek ilçe başkanlığımıza, gerekse il başkanlığımıza istifa dilekçelerini yollamamışlardır. Bu süre içerisinde hala belediye meclisinde MHP adına katılım sağlamışlardır. Bu kişiler geçtiğimiz haftalarda belediye meclisine sunulması talebiyle istifa dilekçelerini vermiş ancak, Belediye encümen ve komisyon üyeliklerine aday olamayacakları anlayarak toplantı öncesinde dilekçelerini geri çekerek 07.07.2020 Salı günü saat 16:30’da Belediye binasında düzenlenen meclis toplantısına partimizin adı altında MHP meclis üyesi olarak girmeye çalışmışlardır.

MHP Kargı İlçe Başkanlığı olarak 17.05.2020 tarihinde aldığımız yönetim kurulu kararı ile bu kişilerin partimizden ihraç edilerek partimizle ilişiğinin kesilmesi yönünde karar almıştık. Bu meclis üyelerinin partimizden ihraç edildiğini Kargı Belediye Başkanlığı’na yazdığımız dilekçe ile bildirdik. Böylece bu meclis üyelerinin partimizin ismini menfaatleri doğrultusunda kullanmalarını engelledik. Halbuki onlardan onurlu bir duruş sergileyip, basın aracılığıyla kamuoyuna duyurdukları kararlarının arkasında dik durmalarını beklerdik.

Ayrıca bir diğer konuda bir önceki encümen üyesi oylamasında Milliyetçi Hareket Partisi oylarıyla seçilmiş bu kişilerin İP’li meclis üyesini destekleyerek oylarını İP’e vermeleri de bizleri derinden üzmüştür. Ülkücüler bu şahısları İP’e destek versin diye seçmedi.

Özetle şunu belirtmek isterim ki; Milliyetçi Hareket Partisi dava partisidir. Çeşitli oyunlarla şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılabilecek, yönlendirilebilecek bir parti değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık şanlı tarihinde liderini tanımayanlarla değil, lidere mutlak sadakat ilkesiyle yetişmiş ülkücülerle var olmuştur. Bizler Yüce Mevla’nın bize bahşettiği nefesi alabildiğimiz her saniye davamızın derdinde olacağız, davamızı dün satmadık yarında satmayacağız. Bizler bu şuurla partimize oy verenlerin kandırılmasına, vatandaşlarımızın yanlış beyanlarla aldatılmasına ve partimizin isminin şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz. Takdir ve yorum siz değerli Kargılı hemşerilerimizindir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ