Çorum Mercek Haber

Oğuzlar’da “Hanımeli Pazarı” açıldı

Oğuzlar’da “Hanımeli Pazarı” açıldı

Oğuzlarlı kadınlar, artık ürettikleri gıda, meyve-sebze ve el emeği, göz nuru ürünlerini Hanımeli Pazarı aracılığıyla müşteriye ulaştıracak.
Çorum’un Oğuzlar İlçesinde Altın Koz Sosyal Tesisleri karşısında ilçe kadınlarının ürettiği ürünlerin satışının gerçekleştiği Hanımeli Pazarı açıldı.
Üretimi ve kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla Oğuzlar Belediyesi tarafından Altın Koz Sosyal Tesisleri karşısında Hanımeli Pazarı açıldı.

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hanımeli Pazarı’nda kadınların, girişimcilerin ürettiği ürünler satılıyor. El emeği, göz nuru, doğal ürünlerin direk tüketici ile buluşmasını sağlayan Hanımeli Pazarı ile ilgili Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım şu açıklamalarda bulundu:

“İlçemizin üretimle, kadın girişimciliği ile ekonomik büyümesini sağlamak için Hanımeli Pazarımız faaliyete geçti. İlçemize ve ilçemizin kadınlarına hayırlı olsun. Şuanda pazarımızda reçeller, erişteler, turşular, mevsimine göre meyve ve sebzeler, tarhanalar, Oğuzlar hatıralıkları, örgüler, Altın Koz Sosyal Tesislerimiz içerisinde yer alan mesire alanında piknik yapmaya gelenlerin mangal kömürü ve su gibi ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlayan Hanımeli Pazarımız ile hem gelen misafirlerimizi memnun etmeyi hem de İlçe kadınlarının ekonomide etkin rol almasını amaçlıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ