Çorum Mercek Haber

“Belediye kadrosu torpilli”

“Belediye kadrosu torpilli”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın en önemli icraatının “torpilli kadro” olduğunu ileri sürdü.

Başkan Aşgın’ın işe alımlarda torpil uyguladığını kaydeden Yılmaz, “Oysa ki başkanın seçildiği dönemde bu kürsüden ‘ALİ’ olacağım, yani adaletli, liyakatli, istişare yapacağım demişti. Biz de çok heyecanlanmıştık. Ancak geldiğimiz noktada bırakın ALİ olmayı, korkarım elimizdeki Halil İbrahim’i bile kaybedeceğiz” diye konuştu.

CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı bir konuşma yaptı.

Aşgın’ın 16 aylık icraatlarını sıralayan Yılmaz, belediyeye alınan personellerin “torpilli” olduğunu iddia etti.

“CİCİM AYLARI BİTTİ, ARTIK HİZMET BEKLİYORUZ”

Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“31 Mart’tan bugüne kadar 16 aylık bir süreç geçti. Biz her defasında siyasi nezaket gereği yeni seçilmiştir diyorduk. Ancak bugün 2 Temmuz. Yaklaşık 16 ay oldu. Bu mecliste yeni seçilen yönetimle birlikte belediyenin en azından bir röntgenini çekelim. 3 başlıkta paylaşmak istiyoruz. Cicim ayları bitti. Vatandaş artık bu şehirde hizmet beklemektedir.

Başkanımızın icraları yok mu tabi ki var. Mor Taksi uygulaması var. Çok güzel bir uygulama. Neticesinde sarı taksiciler ayağa kalktı.

İkinci başkanımızın icraatı Mahmutevler’de açılan park. Çok güzel bir park oldu. 3 milletvekili, 1 belediye başkanı, 4 belediye başkan yardımcısı ile birlikte Yozgat’a kerç ettik arkadaşlar. Park güzel, hizmet güzel.

BIRAKIN ALİ OLMAYI, KORKARIM ELİMİZDEKİ HALİL İBRAHİM’İ BİLE KAYBEDECEĞİZ

Üçüncüsü de torpilli kadrolar. Başkanımızın en büyük icraatı da budur. Oysa ki başkanın seçildiği dönemde bu kürsüden ‘ALİ’ olacağım, yani adaletli, liyakatli, istişare yapacağım demişti. Biz de çok heyecanlanmıştık. Ancak geldiğimiz noktada bırakın ALİ olmayı, korkarım elimizdeki Halil İbrahim’i bile kaybedeceğiz.

CHP ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR

Başkanımız ‘CHP algı oluşturmaya çalışıyor’ demişti. Evet CHP meclis grubu algı oluşturmaya çalışıyor. Başkan doğru söylüyor. Çorum ile ilgili algı oluşturmaya çalışıyor, belediye bütçesinin şeffaf dağıtılmasından yana algı oluşturmaya çalışıyor. Şuana kadar yaptığımız açıklamalarda yalan, iftira, belden aşağı bir şey varsa savcılık makamı oradadır. Biz nasıl gördüğümüz usulsüzlüklerde dönem dönem davalar açıyorsak, başkanın da bizim hakkımızda dava açma hakkı her zaman vardır.

PROMOSYON İHALESİ

Enteresan bir bilgiyle karşılaştık. Promosyon ihalesi yapıldı. 2 defa ihaleye çıkıldı. 2 defa iptal edildi. Daha sonra 5 yıllığına bir devlet bankasına bu promosyon ihalesi 2400 TL şirket personeline, 4 bin 500 TL de normal memur personele verilmek üzere anlaşıldı. Sorumuz şudur, ihaleden çekildiği halde bir devlet bankasına bu ihale verilmiş midir? İkinci sorumuz, alınan maaşlar kısmında yüzde 50 fark yokken promosyonda neden yüzde 50 fark vardır?

Başkan bey bayramda basın ile yaptığı toplantıda ‘CHP imam hatibi yıkamazdı’ dedi. O yolun ilk 1994 yılında programa aldıran, arkasından etrafındaki istimlakları yapan herkesten ve açmayı da Allah size nasip etti, sizden de Allah razı olsun. Güzel bir yol ama bunla alakalı 2 tane sorumuz var. Çorum Belediyesi ile Milli Eğitim arasında bir protokol var. Çorum Belediyesi İmam Hatip Okulu yapacak, bunun karşılığında Milli Eğitim mevcut araziyi belediyeye devredecek. Böyle bir protokol var mıdır? Varsa Çorum Belediyesi sözünü tutmuştur. İmam Hatip yapmıştır. Öyleyse belediye neden mevcut arazisini almıyor? Aldıktan sonra Çorum halkı için hizmete açılmalıdır. Yeşil alanlar, kültür merkezleri yapılmalıdır. Bir vakfın elinde kalmamalıdır. Çorum Belediyesi’nin hakkıysa o arazi belediyeye teslim edilmelidir.

Kale Mahallesi muhtarımız Salı pazarının açılmamasından dolayı mahallede bir huzursuzluk olduğunu söyledi. Hatta mahallelinin pazarın tamamen kapandığına inandığını söyledi. Bu yönde bir talep var.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ