Çorum Mercek Haber

“Herkesi devlet ciddiyetine davet ediyorum”

“Herkesi devlet ciddiyetine davet ediyorum”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Sungurlu Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklamaya cevap verdi.

“Dediğini inkar etmek adaba yakışmaz” diyen Başkan Şahiner, “Kendi yanlışlıkları bugün itibarıyla pozitif çıkan hemşerimizde kendini göstermiş oldu. Herkesi laf yarışını bırakıp ciddiyete davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Şahiner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hata ve ihmal varsa bunu söylemek bizim görevimizdir. Sungurlu için, memleketimiz için, ilçe halkımız için her gördüğümüz eksikliği dillendiririz.

Bu zorlu süreçte emek veren, alın teri döken, fedakarlık yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hiç kimseyi töhmet altında bırakmak gibi bir niyetimiz olamaz. Biz de Sungurlu Belediyesi olarak diğer kamu kurumları gibi elimizi taşın altına koyduk. Çünkü Koronavirüs sürecini ancak hep birlikte mücadele ederek atlatabiliriz. Sadece gördüğümüz eksikleri dile getiriyoruz. Bunun altında başka bir kasıt aramak yersizdir. Bu mücadeleye harcamamız gereken enerjiyi kurumlar arası çekişmeye dönüştürmek gibi bir amacımız olamaz. Bu konuda aynı hassasiyeti üzerine vazife düşen tüm kurumlardan beklemek de hakkımız.”

“KURUM OLARAK POZİTİF BİR AYRIMCILIK İSTEMEDİK”

Olan bitenin doğru olduğu halde “asılsız” şeklinde açıklama yapılmasına tepki gösteren Başkan Şahiner şöyle devam etti:

“Sungurlu’da Emralioğlu Apartmanında belediyemiz çalışanının anne ve babasının da aralarında bulunduğu 4 kişide test sonucu pozitif çıkmış, personelimiz de ateşlendiğini söyleyerek hastaneye kaldırılmıştı. Biz de doğal olarak bu arkadaşımızın birlikte çalıştığı 13 personelimize test yapılmasını istedik.

Nasıl ki; Çorum’da bir polis memurunda test sonucu pozitif çıkınca kurumun hepsine test yapıldıysa, biz de aynı şekilde test yapılmasını istedik. Yani kurum olarak pozitif bir ayrımcılık istemediğimiz gibi, ilk andan itibaren İlçe Kaymakamını olaydan haberdar ettik.”

“SORUYORUM; ŞİMDİ BU NASIL BAŞARILI ÇALIŞMA?”

Bugün itibariyle bir Belediye Meclis üyesinin oğlunda da test sonucunun pozitif çıktığını söyleyen Başkan Şahiner, “Şimdi soruyorum; meclis üyemizin eşinin de aralarında bulunduğu 4 kişide test sonucu pozitif çıkıyor ve oğullarına da ertesi gün test yapılıyor. Sonuç 3 gün sonra açıklanıyor ve bu kişiyle temas eden, aralarında Halkla İlişkiler Müdürümüzün de bulunduğu birçok kişi 14 gün karantinaya alınıyor” dedi.

“DEDİĞİNİ İNKAR ETMEK ADABA YAKIŞMAZ”

Şahiner, açıklamasını şu cümlelerle tamamladı:

“Kimse yapılan çalışmaları inkar etmiyor. Bilakis kamu olarak kamu görevlilerine destek veriyoruz. Yalan yanlış kelimesini kabul etmiyoruz. Elimizde tahlil kiti yok kelimesini kabul etsinler. Gerekirse biz imkanlarımız dahilinde alalım dediğimiz halde kabul görmedi. Herkesi devlet ciddiyetine davet ediyorum. Dediğini inkar etmek adaba yakışmaz. Kurumumu, personelimi ve Sungurlu halkının sağlığını düşünerek söyledim. Kendi yanlışlıkları bugün itibarıyla pozitif çıkan hemşerimizde kendini göstermiş oldu. Herkesi laf yarışını bırakıp ciddiyete davet ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ