Çorum Mercek Haber

Vali Çiftçi, 29. kez kan bağışladı

Vali Çiftçi, 29. kez kan bağışladı

Geçtiğimiz yıl 25 defa bağışladığı kanla Türk Kızılay’ı tarafından gümüş madalya ile ödüllendirilen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 29. kez kan bağışında bulunarak, altın madalyaya doğru hızla yol alıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovıd-19) salgınının hayati öneme sahip olan kan bağışlarını olumsuz yönde etkiledi. Kızılay tarafından yapılan kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayan Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı 29. bağışla destek oldu.

Her şeyin bir şükrü olduğu gibi sağlık ve sıhhatinde şükrünün kan bağışı olduğunu düşündüğünü dile getiren Vali Çiftçi, “Çorum’da günlük 60-65 ünite kan ihtiyacımız var. Pandemi süreci ve Ramazan ayı dolaysıyla kan bağışlarımız düşmüştü. Sağlıklı olan tüm Çorumlulardan kan bağışında bulunmalarını istiyorum. Yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı var oda insan.

Sağlıklıysak her 3-4 ayda bağışta bulunarak kan ihtiyacı olan insanlara yardımcı olabiliriz. Bu süreçte hayırseverlere, kan bağışında bulunanlara teşekkür ediyorum. Her kan bağışında insanlara yardımcı olduğumuz gibi kendi adımıza da fidan dikiliyor. Bu sayede doğaya da katkıda bulunuyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ