Çorum Mercek Haber

Belediyeden evde kalanlar için faydalı videolar

Belediyeden evde kalanlar için faydalı videolar

Çorum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşları da düşünerek çeşitli programlar düzenliyor.

Belediyenin sosyal medya hesapları ve youtube kanalından yayınlanan videolarla evde kalan vatandaşların hem bilgilenmesi hem de eğlenmesi amaçlanıyor.

Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi diyetisyenlerinden Eda Nur Dilan Sarıgül koronavirüsle mücadele için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik önemli bilgiler verirken pedagog Aslı Büşra Tüfekçi de koronavirüsle mücadelede ailelerin davranışları ve evde kalan çocuklara bu durumun nasıl anlatılması gerektiği üzerinde durdu.

Klinik psikolog Seda Karaca, koronavirüs ve bu virüsün insanlar üzerinde oluşturduğu kaygıdan bahsederken, aile danışmanı Zehra Düsgünöz, yaşamış olduğumuz sosyal izolasyon sürecini ve bu sürecin ebeveynler ile aile bireylerine nasıl yansıdığı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi olarak koronavirüs illetinden el birliği ile kurtulmak için belediyenin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, “Bu süreçte evde kalınması çok önemli. Bizler dışarıda yaptığımız yoğun çalışmalara ilaveten evde kalan hemşehrilerimize yönelik de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz sosyal medya hesaplarından ve youtube kanallarından yayınlanan videoların hemşehrilerimiz için çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ