Çorum Mercek Haber

Kamile Anar, Kadın Kolları Başkanlığına aday

Kamile Anar, Kadın Kolları Başkanlığına aday

Cumhuriyet Halk Partisi eski Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, 12 Mart 2020 Perşembe günü parti binasında yapılacak olan seçimler öncesi Kadın Kolları İl Başkanlığına aday oldu.

Geçmiş dönemlerde partide gerek kadın kollarında, gerekse parti yönetimlerinde aktif görevlerde bulunan Eğitimci Kamile Anar, Çorum İl Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Anar, kadınların örgütlü bir şekilde hareket ettikleri zaman birçok sorunun üstesinden gelebileceğine inandığını bildirerek, kadınların yaşadıkları sorunların çözümünü sağlamak, partinin iktidar olmasına katkıda bulunmak, örgütlü, güçlü bir toplum oluşturulmasına önderlik etmek amacıyla bu göreve talip olduğunu bildirdi.

Kamile Anar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak, Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle yetişmiş bir eğitimci olarak, örgütlü bir toplumla birlikte ülkenin bu kötü gidişatına “dur” demek için, Atatürk’ün bize bıraktığı iki büyük eseri olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkmak, korumak, partimin iktidara taşınmasına katkıda bulunmak için 15 yıldır bilfiil içinde bulunduğum, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum partimin İl Kadın Kolları Başkanlığına adayım.

Bu ülkenin sorunlarını derinden hisseden, bu sorunları en ağır şekilde taşıyan, ülkemizin her köşesinde en derin acı olan evlat acısıyla ağlayan kadınlarımızın acısına ortak olmak için, kadınlarımızın örgütlenerek partimizin iktidara taşınmasına katkıda bulunacaklarını hissettiğim için adayım.

Kadınların gücünü Kurtuluş Savaşı’nda gördük. Kadınların örgütsüz olarak bu ülkenin bağımsızlığına kavuşmasındaki gücünü, azmini, hırsını gördük. Kadınların örgütlendiği ve inandığı zaman bu toplumun aydınlık geleceği için, çocuklarına, torunlarına barış ve güven içinde huzurlu bir ülke bırakmak için hiçbir mücadeleden kaçmayacaklarını bildiğim için, onlara destek olmak için, partime iktidar yolunda destek vermek için Çorum İl Kadın Kolları Başkanlığına adayım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ