Çorum Mercek Haber

Eğitim-Sen’in genel kurulu 29 Şubat’ta

Eğitim-Sen’in genel kurulu 29 Şubat’ta

Eğitim-Sen Çorum Şubesi’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 29 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da Çorum Belediyesi Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Genel Kurul süreciyle ilgili bir açıklama yapan Eğitim-Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Gül, “Önümüzdeki süreçte mesleğimize, geleceğimize, öğrencilerimizin eğitim hakkına, demokrasiye sahip çıkma mücadelemizi genç kadrolarımızla ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

Mustafa Gül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Eğitim Sen Çorum Şubesi olarak 20 Aralık 2017 tarihinde 11. Olağan Genel Kurul Sürecimiz başlamıştı. Bu süreç içerisinde işyeri temsilciliklerimiz, ilçe temsilciliklerimiz ve şube genel kurul delege seçimlerimizi gerçekleştirerek nihayetinde 29 Şubat 2020 Cumartesi günü Şube Organları ve 29-30-31 Mayıs 2020 tarihinde yapacağımız Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda şubemizi temsil edecek delegelerimizi seçerek ildeki kongre sürecimizi tamamlamış olacağız.

10. Dönem Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdiğimiz 15Mart 2017 tarihinden bugüne tüzüğümüz gereği şube organlarımız 3 yıl boyunca çalışmalarını yürüttüler. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL döneminde gerçekleştirdiğimiz önceki genel kurul sürecinde çalışmalarımızı bu zorlu koşullar altında demokratik, adalet, hukuk, eşitlik ve özgürlük ilkelerimiz doğrultusunda yürütmeye çalıştık.

Gerek kamusal çalışma alanının esnek, performansa dayalı, liyakatsiz mülakata dayalı atama gibi uygulamalarla güvensizleştirilmesi, gerekse eğitim alanının laik, bilimsel, kamusal eğitim ilkelerine aykırı uygulamaların yoğunluğunun giderek arttığı bir dönemi yaşadık. 

İşyeri ve ilçe temsilcilik seçimlerimizde tüzüğümüz gereği yüzde 40 kadın kotasını ısrarla uygulayarak bu oranın üzerinde kadınlardan ve genç arkadaşlarımızdan oluşan yürütmelerimizi oluşturduk. Önümüzdeki süreçte mesleğimize, geleceğimize, öğrencilerimizin eğitim hakkına, demokrasiye sahip çıkma mücadelemizi genç kadrolarımızla ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.

Eğitim Sen Çorum Şubesi olarak 29 Şubat 2020 Cumartesi günü Çorum Belediyesi Turgut Özal Konferans Salonunda saat 10.00’da başlayacak kongremizin sendikamız ve ülkemiz için güzellikler getirmesi dileğiyle tüm üyelerimizi,  basın mensuplarını, emekten ve demokrasiden yana tüm siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini kongremize bekleriz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ