Çorum Mercek Haber

Araç çamura saplanınca yakayı ele verdi

Araç çamura saplanınca yakayı ele verdi

Çorum’da usulsüz avlanan avcılar ile av kontrol ekipleri arasında gergin anlar yaşandı. Gece saatlerinde projektörle arazi taraması yapan avcılar, kontrol ekiplerini görünce kaçmaya çalıştı. Aracı takibe alan ekipler, 8 km. boyunca kovalamaca yaşadı. Bu sırada kaçan vatandaşlardan birisi, av tüfeği ile havaya ateş açtı, ancak araç çamura saplanınca yakalanmaktan kurtulamadı.

Çorum’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Çorum Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak ve usulsüz avlanan kişilere yönelik mücadelesini sürdürüyor.

Şube Müdürlüğü av koruma ve kontrol ekipleri tarafından 15-16 Şubat tarihlerinde yapılan av koruma kontrol faaliyetlerinde 6 avcıya yasal işlem yapıldı. Hukuki işlem sonucunda 1 adet araç, 3 adet otomatik / Y. otomatik av tüfeği ve 1 adet projektörün mülkiyeti kamuya geçirildi.

KAÇAK AVCIYI 8 KM TAKİP EDİP YAKALADILAR

Öte yandan İl Şube Müdürlüğüne gelen bir ihbar neticesinde av koruma ekibi tarafından çalışma yapıldı.

18 Şubat Pazartesi günü ihbar edilen mevkiiye giden ekip mensupları, saat 21:00 civarlarında araca bağlı bir projektörle arazinin tarandığını tespit etti. Ekipleri fark eden kişiler, hızla alandan kaçmaya çalışırken, görevli personel de söz konusu aracı takibe aldı. Yaklaşık 8 km takip neticesinde köy içerisine giren kişilerden bir tanesi araç dışına sarkıp geriye dönerek av tüfeği ile havaya doğru 4 el ateş açtı. Daha sonra kaçmaya devam eden aracın çamura saplanmasıyla birlikte avda kullanılan 3 adet tüfek, 1 adet projektör ve avda kullanılan 1 adet araca mülkiyeti kamuya geçirmek üzere el konuldu.

Ava iştirak edilen eli silahlı 3 kişiye 4915 Sayılı Kanuna göre idare işlem uygulandı. Ayrıca görevli memurlara mukavemette bulunan kişiler hakkında gerekli yasal işlem başlatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ