Çorum Mercek Haber

“Türk siyasetinde dengeleri değiştirdik”

“Türk siyasetinde dengeleri değiştirdik”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum’un havaalanı ve demiryolu talebine ilişkin iktidar cephesinden gelen açıklamaların tatmin edici olmadığını belirtti.

İYİ Parti’nin Merkez İlçe Kongresinde konuşan Özsaçmacı, Türk siyasetinde dengeleri değiştiren, oyunları bozan, halkın umudu haline gelen bir parti olduklarını vurguladı.

2017 yılı Ekim ayında kurulan İYİ Parti’nin siyasi serüvenini anlatan Bekir Özsaçmacı, “Önyargıları yıkıp oyunları bozan İYİ Parti, Türk siyasetinde dengeleri değiştirdi” dedi.

Türkiye’de korku ikliminin hüküm sürdüğünü, 18 yıllık AK Parti döneminde hiçbir şeyin iyi gitmediğini, bunları söylemenin ise cesaret istediğini ifade eden Bekir Özsaçmacı, insanların konuşamadığını, düşüncelerini yüksek sesle söyleyemediğini belitti.

“Tehditlere boyun eğmeden daha güçlü bir şekilde geliyoruz” diyen Özsaçmacı, ilk kongrelerine göre aradan geçen sürede üye sayılarını yüzde 300 artırdıklarını vurguladı.

AK Parti hükümetini eleştirerek iç ve dış gelişmeleri yorumlayan İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı, “İktidara geldiğinde ‘3Y’ ile mücadele sözü veren AK Parti döneminde ne yazık ki yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar artmış durumda” diye konuştu. “Peki siz neyi hallettiniz?” diye soran Özsaçmacı, kamuya ait fabrikaların özelleştirilerek milletin değerlerinin yabancılara peşkeş çekildiğini öne sürdü. İktidara karşı en net demokratik tepkinin İYİ Parti tarafından verildiğini savunan Özsaçmacı, “Bu nedenle partimizin desteklenmesi gerekiyor. İçinde bulunduğumuz zor günlerden de birlik ve beraberlik içinde çıkacağız. Hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız” ifadelerini kullandı.

Çorum’un havaalanı ve demiryolu talebine ilişkin iktidar cephesinden gelen açıklamaların tatmin edici olmadığını öne süren Bekir Özsaçmacı, “Yatırım planında olmamasına rağmen, ‘pist orada’, ‘uçağı havada görenler havalimanı istiyorlar’ gibi sözlerle milleti aşağılayıp Çorumlunun aklıyla dalga geçiyorlar” dedi. “Biz Çorum için yatırım istiyoruz, mevcut iktidar memur atamalarıyla uğraşıyor” diyen Özsaçmacı, “Çorum milliyetçisi olarak bu memleketi ve milletimizi seviyoruz. Çorum’un iyi olmasını istiyoruz. Bunun için de desteğinize ihtiyacımız var” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ