Çorum Mercek Haber

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın

75. Cumhuriyet Ortaokulu, İkbalevler ve Buharaevler Anaokulu tarafından  Etwinning, “Doğa Dostu Çocuklar Gülümsesin Ağaçlar” projesi kapsamında soğuk kış aylarında sokak hayvanları için “bir kap yemek” kampanya başlatıldı.

Öğretmenler, kampanya çerçevesinde vatandaşların yoğun olduğu halk otobüslerine ve duraklarına hazırlanan etkinlik afişlerini kendi elleri ile asarak kampanyayı başlattı.

Kampanya kapsamında halk otobüslerine ve duraklara afiş asma programına; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Geylani, ARGE eTwinning Sorumlusu Sümeyra Tozlu, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mustafa Ergüleç, Buharaevler Anaokulu Müdürü Ali Kabasakal, İkbalevler Anaokulu Müdür Yardımcısı ve proje ortağı Leyla Külcü eşliğinde proje kurucuları Yıldız Madak ve Elif Murat katıldı.

Proje kurucularından 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu Öğretmeni Yıldız Madak, Etwinning, “Doğa Dostu Çocuklar Gülümsesin Ağaçlar” projesi kapsamında kış mevsiminde sokak hayvanlarının aç kalmamaları adına “Sevimli Dostlarımız Soğukta Aç Kalmasın” diye böyle bir kampanya başlattıklarını açıkladı.

Proje hakkında da bilgi veren proje kurucularından Elif Murat, doğa ve hayvan sevgisinin ele alındığı projeyi 5 Bulgaristanlı öğretmen olmak üzere 37 öğretmen ile yürütüldüğünü söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ