Çorum Mercek Haber

Çiftçiler sorunlarını tartışacak

Çiftçiler sorunlarını tartışacak

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) “üretici köylüler sorunlarını tartışıyor” başlığı adı altında bir toplantı organize etti.

Üretici köylünün tarım ve hayvancılıkta yaşadığı sıkıntıları tartışmak ve çıkış yolunu bulmak üzere gerçekleştirilen toplantı, 29 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda yapılacak.

Tüm Köy Sen Kurucu Üyesi Muharrem Özünel, üreticilerin içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumun değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda Çorum’da çiftçilerin yaşadığı sıkıntılar ve bunlara çözüm önerilerinin ele alınacağını bildirdi.

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan’ın da katılacağı toplantıda sendikanın örgütlenme uzmanı Sedat Başkavak’ın bir konuşma yapacağını söyleyen Özünel, “Soğanda ve patateste getirilen ihracat engellemesi nedeniyle üretilen ürünler çöpe dökülüyor. Tarımsal girdinin pahalı olması da üreticiyi zor duruma sokuyor. Bu nedenle çiftçilerin de tıpkı işçiler gibi örgütlenmeye ihtiyaçları var” diyerek, düzenlenecek olan toplantıya tüm çiftçileri beklediklerini bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ