Çorum Mercek Haber

“CHP’yi iktidara taşımak için adayım”

“CHP’yi iktidara taşımak için adayım”

Mimarlar Odası Çorum İl Temsilcisi Ulaş Tokgöz, CHP Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 26 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı olağan kongresi öncesinde aday sayısı 3’e yükseldi.

Mevcut Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender ve Rıdvan Samsunlu’nun ardından  Mimar Ulaş Tokgöz de adaylığını kamuoyuna duyurdu.

CHP İl Binası Kemal Kılıçdaroğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender’in yanı sıra belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, eski il ve merkez ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan İl Başkanı Tüfekçi, “28- 29 Martta iktidar kurultayımız yapılacak. Bu İktidar kurultaylarının temelini Çorum’da da atmaya devam ediyoruz. 12 ilçemizde kongrelerimiz tamamlandı. 25 Ocak Cumartesi günü Laçin ve 26 Ocak Pazar günü merkez ilçemizin kongresi yapılacak. Rıdvan Samsunlu ve İsmail Kalender’den sonra bugün Ulaş Tokgöz adaylığını açıkladı. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Ulaş Tokgöz ise, “17 yıllık meslek hayatımda 13 yıl Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. 4 dönemdir Mimarlar Odası Çorum Başkanıyım. 2014 senesinde de partimden belediye meclis üyesi adayıydım. Taban mutabakatının adayıyım. Kırmızı çizgim demokrasidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Altı oktur, Cumhuriyettir” dedi.

Evli ve iki çocuk babası olduğunu sözlerine ekleyen Tokgöz, “Ailem dediğim partililerimin desteği ve ekip arkadaşlarım ile birlikte bu önemli görev için yola çıktık. Yola çıkmamızın temel etkeni parti içi demokrasiyi çalıştırmaktır. Partimin genelde ve yerelde iktidar olmasını sağlamaktır. Bu yolda da tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kongre sürecine girdiğimiz bu günlerde, ilimizde yeniden yapılanma, örgün dinamizminin yenilenmesi ve dengeli bir yönetimle partimizi tüm parti sevdalılarıyla birlikte el ele, omuz omuza yerelde ve genelde iktidara taşımak için adayım. Partimin ilkelerine, kendime inandığım için aday oldum” ifadelerine yer verdi.

“TOPLUMSAL BARIŞIN MİMARLIĞINI ÜSTLENMEK İÇİN ADAYIM”

Tokgöz, “Siyaseti dürüstçe, hiç kimseyi ötekileştirmeden ve en önemlisi önümüzdeki süreçte kolay olanı değil, doğru olanı yapmak için adayım. Verimli ve pozitif bir çalışma alanı tek hedefimdir. Çorum’da herkesi kucaklayacak, insanların yüreklerine ve vicdanlarına dokunarak onların sözcüsü olacak bir siyaset ortaya koymak için partimizin genelde belirlediği politikaları, yerelde güçlü bir şekilde savunmak için, kentimizde mezhep, din, dil, ırk, renk ayrımı yapmaksızın, toplumsal barışın mimarlığını üstlenmek için cumhuriyet kazanımlarının ilke ve inkılaplarını savunarak gericiliğe ve yobazlığa dur demek için, Atatürk devrimlerini korumak ve daha da ileriye taşımak için, ülkemizin milletimizin ve evlatlarımızın geleceği adına hissettiğim sorumlukla Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanlığına adayım. Partililerimizin bana destek vererek sahip çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ