Çorum Mercek Haber

“Suriyeliler geri dönsün”

“Suriyeliler geri dönsün”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, “Suriyeliler geri dönsün” kampanyası başlattıklarını bildirdi.

Ülke insanları olarak Suriye konusundaki siyasi bir tercih hatasının bedelini çok ağır ödediğimizi vurgulayan Özsaçmacı, Türk ekonomisinin Suriyelilerin getirdiği maliyet yüzünden kırılgan hale geldiğini söyledi.

İflas eden fundamentalist siyasetin faturasını Çorum halkına ödettirmeyeceklerini ifade eden Bekir Özsaçmacı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şunları dile getirdi:

“Biz çok göç aldık. Parasını, bedelini ödediğimiz toplumsal yüküne katlandığımız bu işin kabalığı düşer hissemize. Suriye konusundaki ferasetsizliğin bir bedelidir bu. Dış politikada savrulmanın bedeli olarak ödüyoruz bunu.

Türk milleti başı dara düşenin sığındığı limandır. Biz can havliyle ülkemize gelen ‘niçin geldiniz’ demeyen bir millettir. Burada problem şu, devletin 4 milyon Suriyeliyi, toplumun demografik yapısını, şehrin ticareti hayatını bozmayacak şekilde ağırlayacaktı. Devlet bunlara yaşayacakları yerleri gösterebilirdi. Suriye konusunda hata yapıldı.

Tayyip Bey’in Ensar, Muhacir’den kastettiği Mekke’den Medine’ye hicrettir. Gözü yaşlı, çoluk çocuğa sırtımızı dönecek bir millet değiliz. Siyasi bir tercih hatasının bedelini çok ağır ödüyoruz. İnsanları ağırlayıp, her türlü maliyeti göğüsleyip yaptığımız iyiliği berbat edecek cümleler kurmamak lazım. Burada dikkat edilecek şudur, para varken bunlar göze batmazdı, bozulan Türk ekonomisi, bunların getirdiği maliyet yüzünden kırılgan hale geldi. Şimdi niçin isyan cümleleri duymaya başladık? Ekonomik kriz var. İşsizlik patlamasından muzdarip olan herkes işsizliğin sebebini Suriyeliler olarak görmeye başladı.

Suriye konusunda devletin etkin iradesi şuna dönmek zorundadır, güvenli bir Suriye kurulacak ve hepsi oraya gidecektir. İflas eden fundamentalist siyasetinizin faturasını Çorum halkına ödettirmeyeceğiz. Bu nedenle Suriyeliler ülkelerine dönecek kampanyasını başlatıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ