Çorum Mercek Haber

Ziraat mühendislerinin 2020 ücreti belirlendi

Ziraat mühendislerinin 2020 ücreti belirlendi

Ziraat Mühendisleri Odası Çorum İl Temsilciliği, 2020 yılında uygulanacak asgari ücreti yeniden belirledi.

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Necati Gül, “6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Kanunu’nun 39 uncu maddesi ve 23 Mayıs 2008 gün, 26884 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Ziraat Mühendisleri Odası Mesleki Denetim ve Asgari Ücret Yönetmeliği’nin 6. maddesi hükümlerine dayanılarak  her yıl asgari ücret tarifesi  belirlenmektedir. Kanun gereği işletmenin faaliyet alanına göre ziraat mühendisinin  alacağı net ücret 2020 yılı için de  belirlenmiştir. Söz konusu ücret miktarı SGK İl Müdürlüğüne bildirilecektir” dedi.

Gül, bu nedenle işletme ve firmaların cezai duruma düşmemesi için  belirlenen  asgari ücretin   uygulamasını ve bu ücret  üzerinden prim kesintilerinin yapılmasını istedi.

Necati Gül’ün verdiği bilgiye göre; fide, tohum ve fidan üretiminde uzman ziraat mühendisleri için 6.500, diğer ziraat mühendisleri için 5.000, fide, tohum ve fidan pazarlamada uzman ziraat mühendisleri için 5.750, diğer ziraat mühendisleri için 4.500, gıda ve yem işletmesinde 5.676, diğer alanlarda da uzman ziraat mühendisleri için 5.750, diğer ziraat mühendisleri için 4.500 TL aylık asgari net ücret belirlendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ