Çorum Mercek Haber

“Çorumlular, bu filme sahip çıkmalı”

“Çorumlular, bu filme sahip çıkmalı”

Çam Yarması – 2 Bitik Kardeşler, vizyon için gün sayıyor…

Çam Yarması – 2 Bitik Kardeşler isimli komedi türü sinema filminin yapımcısı Murat Kuşçu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yerel ve ulusal basın çalışanlarıyla Hitit Kaymak Cafe&Restaurant’ta akşam yemeğinde bir araya geldi.

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı yemeğin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Kuşçu, Çorum basınından da övgüyle söz etti. Murat Kuşçu, çekimleri geçtiğimiz Aralık ayında Çorum ve İskilip’te tamamlanan Çam Yarması – 2 Bitik Kardeşler’in montaj ve fragman çalışmalarında sona geldiklerini kaydetti.

HMK Film Yapımcısı hemşehrimiz Murat Kuşçu, filme tüm Çorumluların sahip çıkmasını yineleyerek, iş dünyasından da destek talep etti. Çorumlu iş adamlarının memleketlerinin tanıtımı için elini taşın altına koyacaklarına inandığını dile getiren Kuşçu, “Bu bir memleket meselesidir. Her alanda kalkınan şehrimizin büyük bir tanıtıma da ihtiyacı vardır ve bu filmde bu tanıtımı fazlasıyla yapacak kapasitededir. Önemli olan her kesimin filme sahip çıkmasıdır” dedi.

Sinema filminin Mart ayında vizyona gireceğini hatırlatan Kuşçu, şu anda dereyi geçtiklerini ve gölde boğulmak istemediklerini vurgulayarak, tüm Çorumlu hemşehrilerinin projeye sahip çıkmalarını istedi.

Çam Yarması -2’nin filmden ziyade Çorum’un tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtımına büyük katkı sunacağını dile getiren Murat Kuşçu, komedi filminde küfürden uzak durduklarını ve 7’den 70’e herkesin izleyebileceği bir aile filmi olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Vizyonda 1 milyona ulaşma hedefinde olduklarını kaydeden Kuşçu, filmin kadrosuna ve ekibine inandığını ve izleyicilerin filmde hem güleceklerini hem de memleket özlemi çeken gurbetçi hemşehrilerinin de bu özlemini gidereceğini belirtti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için yemek organizasyonunun düzenlenmesinde Hitit Kaymak Cafe&Restaurant yetkililerine teşekkür eden Kuşçu, en büyük destekçileri olan Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük başta olmak üzere BELTAŞ, Hanoğlu Konağı, Japon Pazarı, Hitit Ayakkabı, Bekatel Market ve Huzur Lokantası yetkililerine de filme sundukları katkılarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Filmin galasının ise Hanoğlu Konağı’nda gerçekleştirileceğini aktaran Murat Kuşçu, galaya sinema dünyasının tanınmış isimlerini de davet edeceklerini sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere Çam Yarması filminin ilki 2017 yılında yine Çorum’da çekilmiş, 5 Mayıs 2017’de gösterime girerek, komedi türünde sinemaseverlerden yoğun ilgi toplarken, Youtube’de ise 30 milyonun üzerinde izlenmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ