Çorum Mercek Haber

Oğuzlar sahil yolu, bölgenin kaderini değiştirecek

Oğuzlar sahil yolu, bölgenin kaderini değiştirecek

Oğuzlar Sahil Yolu Projesinin bölgedeki gelişimi hızlandıracağı, turizm potansiyelini artıracağı, bu nedenle projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği belirtildi.

İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, İl Genel Meclis Üyeleri Ünal Nalçacı ve Mehmet Bektaş, Oğuzlar’a ziyarette bulundu.
İl Genel Meclis Başkanı Günay ve beraberindekiler, Oğuzlar Kaymakamı Onur Titiz’e, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’a ve Oğuzlar’a yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Kuşcu’ya makamlarında gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret ederek istişarede bulundular. 

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ve Oğuzlar İl Genel Meclis Üyeleri Arif Çamiçi ve Abdullah Tiryaki’nin de iştirak ettikleri kurum ziyaretlerinin akabinde Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım tarafından meclis üyelerine Obruk Barajı üzerinde yer alan Altın Koz Sosyal Tesislerinde; ilçenin turizm potansiyelinin  arttırılması için sahil yolunun gerekliliği ve kıyı kenarı çizgisi hakkında bilgi verildi.

Projeleri ve bunların hayata geçmesinin ehemmiyetini aktaran Yıldırım; “Sahil Yolu Projesi ilçemizin kabuğunu kırıp turizm potansiyelini arttırması için elzem bir projedir. İlçemizin çevre ilçelerle ulaşım ağının gelişmesi ile hem Oğuzlar’ımız hem de çevre ilçelerimiz hep birlikte gelişecek ve bu gelişim ile birlikte Çorum’umuz büyüyecek. Sahil yolu projemizin hayata geçmesi bölgemizin kaderini değiştirecek. 12 milyon metreküp hacmi ile Türkiye’nin en geniş gövdeli barajları arasında yer alan;   bölgemize adeta bir yapay deniz ortamı yaratan Obruk Barajımız ve muhteşem doğamızın birlikteliğiyle Oğuzlar’ımız saklı cennet konumunda. Sahil yolunun yapılması ile bu saklı cennet herkesin bildiği bir cennet haline dönüşecek. Sahil şeridi boyunca yapılacak kıyı şeridi çizgisi ile de Obruk Barajı kenarına turizm altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılabilecek. Sahil yolu ve kıyı çizgisi çalışması bölgemizin bacasız sanayi turizm ile gelişebilmesi için elzemdir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ