Çorum Mercek Haber

Ahi Evran Galericiler Sitesi kurulacak

Ahi Evran Galericiler Sitesi kurulacak

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal, Mesut Berberoğlu, Hayrettin Almacı ve Serkan Kılıçoğlu, Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç’ı kooperatif ofisinde ziyaret etti.

Ziyarette kooperatif yönetim kurulu üyeleri Adnan Tığlı, Ömer Latif Akdağ ve Mustafa Doğan da hazır bulundu.

Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç, Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde şuana kadar gelinen aşamayı ve bundan sonraki süreçte neler yaşanacağına dair galerici esnafına bilgiler verdi.

Kılıç; “Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde çok büyük ilerlemeler kaydetttik. Çorum Belediyemiz, siyasetçilerimiz çok büyük ve önemli destekler verdiler. Gelinen aşamada Allah nasip ederse Nisan ya da Mayıs ayında temelimizi atacağız. Yüklenici firmanın belirlenmesinin ardından şartnamemize 2 yılda teslimat ibaresini de kesinlikle koyacağız.  Üyelerimiz ile birlikte Çorumlu esnafımızın da hayali olan Ahi Evran Sanayi Şehri’ne hep birlikte kavuşacağız. Galerici esnafımızda projemizde yer alarak heyecanımıza heyecan kattılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

AHİ EVRAN GALERİCİLER SİTESİ HAYIRLI OLSUN! 

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal, ziyarette yaptığı konuşmada; “Çorumlu galerici esnafı olarak Ahi Evran Sanayi Şehri projesinde biz de varız” derken, şuan da 80 galericisinin bu projede yer alacağını belirtti. Kartal; “Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 13 ve 8 dönüm olmak üzere 2 ada halinde 21 dönüme talibiz. Bu anlamda görüşmelerimizi de sonuçlandırdık. Çorum halkına ve galerici esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Burasının bir sanayi şehri olmasından dolayı kamu yararına olacağı için KDV’den muaf olacak. Alt yapı işlemleri belediyemiz tarafından yapılacağı için sanayi esnafımızda olduğu gibi galerici esnafımız da hesaplı dükkan sahibi olmuş olacak. Kooperatif Başkanımız Yalçın Kılıç’tan da galericiler adına merak edilen bütün sorulara cevaplar aldık. Galericiler sitemizin adı da yine Ahi Evran Galericiler Sitesi olacak’’ diye konuştu.

AHİ EVRAN SANAYİ ŞEHRİ GÜNLÜK 20 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK!

Galerici esnafı Hüseyin Kartal, Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 1.200’e yakın işyerinin olacağını belirterek, bu anlamda sanayi şehrine gelen insanlarla birlikte insan potansiyelinin de çok fazla olacağını ifade etti.

Kartal; “Ahi Evran Sanayi Şehri’nde galerici esnafımızın araç satışlarının da fazla olacağına inanıyoruz. 1.200’e yakın iş yeri sahibi ve çalışanları ile birlikte gelecek olan müşterilerini hesaplayacak olursak sadece bu anlamda günlük 20 bin kişiyi ağırlayacağını düşünüyoruz. Galerici esnafımızdan Burdur’a gidenler görmüştür. Sanayi sitelerinin içerisinde her köşe başlarına galerici esnafı koymuşlar ve müthiş işler yapıyorlar. Şuan ki mevcut yerimizde galerici esnafımız aylık ortalama 8 ile 15 arası araç satışı yapabiliyor. Ahi Evran’da bir galericimizin günlük araç satışı yapabileceğini öngörüyoruz. Bu sebepten  verimli bir proje olacağından dolayı galerici esnafı olarak biz de bu projenin içerisinde yer alıyoruz’’ ifadesini kullandı. 

GALERİCİ ESNAFI MAĞDUR OLMAYACAK!

Hüseyin Kartal; ‘’Şuan ki mevcut yerimizde hem esnafımızın hem de gelen müşterilerimizin mağdur olduğu konulardan biri de sitemiz içerisinde cafe ve market olmayışıdır. Ahi Evran Galericiler Sitemiz içerisinde kafeterya ve marketlerimiz de olacak. Aynı zamanda bankaların yer aldığı ve noterin de olacağı alanlar yer alacak. Bu konuda da kooperatif başkanımız Yalçın Kılıç büyük bir özveriyle çalışıyor. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ki 6-7 bin civarında araç parkuru olabilecek bir galeriler sitesine sahip olmuş olacağız’’ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ