Çorum Mercek Haber

‘EYT’lilerin talepleri doğal bir hak arayışı’

‘EYT’lilerin talepleri doğal bir hak arayışı’

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum Şubesi, İYİ Parti’yi ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette EYT Çorum Şubesi Başkanı Murat Kırçı, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’ya EYT’lilerin taleplerinin olduğu bir dosya ile çiçek takdim etti.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Murat Kırçı, mevcut iktidarın EYT’lileri yük olarak gördüğünü belirterek, bunu asla kabul etmediklerini söyledi.

Kendilerinin randevu talebine olumlu yanıt veren İYİ Parti yöneticilerine teşekkür eden Kırçı, “Biz bu devlete yük değiliz. EYT’liler bu ülkenin mimarıdır, emekçisidir. EYT’liler sadece devlete yatırdıkları primin kendilerine düşen paylarını talep ediyorlar. 23 yıl geriye işletilen bir kanunla haklarımız geri alınıyor. Bunun izahı olamaz. Futbolda bile 90 dakika başladıktan sonra kural değişmez. Bizler kimseye muhtaç olmadan hayatımızı idame ettirmek istiyoruz ve bu haklı mücadelemizden de asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Murat Kırçı ayrıca TBMM’de EYT’lilerin haklarını gündeme getirdiği ve bu haklı mücadelelerinde kendilerini desteklediği için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ise, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Vermiş olduğunuz mücadelenin samimi olduğunu, doğal bir hak arayışı mücadelesi olduğunu düşünüyoruz. Zaten haklı mücadeleniz için TBMM’de İYİ Parti Grubu olarak EYT’liler için yazılı ve sözlü önerge sunduk ve bu önergelerin hiçbiri gündeme dahi alınmadı.

Biz demokrasiye inanan insanlarız ve bu sizlerin haklı mücadelesi de mutlaka sonuç verecektir. Bunu hep beraber, hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ