Çorum Mercek Haber

Aşgın ve Çiftçi’den halk müziği korosuna ziyaret

Aşgın ve Çiftçi’den halk müziği korosuna ziyaret

Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi Türk Halk Müziği Korosunu ziyaret etti.

Şef Arif Sadeçolak idaresinde çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nu Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ve Çorum Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hasan Tomuk ziyaret etti.

Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen koro çalışmalarını başından sonuna kadar takip eden Vali Mustafa  Çiftçi ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, koronun seslendirdiği türkülere de eşlik ettiler.

Şef Arif Sadeçolak’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Aşgın, “Ziyaretimizde gördük ki şefimiz Arif Sadeçolak nezaretinde koromuz gerçekten de mükemmel çalışıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından koromuz hemşehrilerimize muhteşem bir konser verecek. Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi ile birlikte günün yorgunluğunu koromuzun seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle attık. Başta şefimiz Arif Sadeçolak olmak üzere tüm koro ekibine başarılar diliyorum” dedi.

Her geçen yıl koroya olan ilginin artarak devam ettiğini belirten Türk Halk Müziği koro şefi Arif Sadeçolak, “Sanata verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ