Çorum Mercek Haber

“Hayaldi gerçek oldu”

“Hayaldi gerçek oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Çorum’daki trafik sıkışıklığının geçmiş dönemlerde yapılan hataların tekrarlanmasıyla çözülemeyeceğini belirterek, caddelerde paralı park sisteminin tekrar getirilmesini eleştirdi.

Tuncay Yılmaz, “Çorum Belediyesi şehrimizin bazı caddelerine tekrardan paralı otopark uygulamasına geçmesi kabul edilebilir bir tutum değildir. Şehrin trafik sorununu ana caddelere park yapan sürücülerden para alarak çözeceğini sanan belediye yönetimi, adeta caddelere de araç olmazsa trafik de olmaz anlayışı ile hareket etmektedir” dedi.

Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hayaldi gerçek oldu….

Yıl 2011

Gazi Caddesinde otopark krizi. Ücret ödenmeyen araçların tekerlerine kilit takılıyor.

Yıl 2016

Çorum’da trafik Komisyonu kararı ile Gazi ve İnönü caddelerinde park yasağı uygulaması geldi. 

Yıl 2016

Otopark yine kavga çıkardı

Yıl 2016

Çorum’da CHP’li başkana otopark ücreti nedeniyle sopalı saldırı

Yıl 2017

Çorum Belediyesi’nden yeni yol ve otopark çalışmaları

Yıl 2017

Çorum Belediyesi, şehir için trafiğini rahatlatmak için Karakeçili, Üçtutlar, Ulukavak, Çepni, Çöplü ve Kunduzhan olmak üzere toplam 6 mahalleyi kapsayan yol projesi üzerinde çalışmalarını sürdüren Çorum belediyesi bu kapsamda üç farklı bölgede yeni yol yapacak. 

Yıl 2017

Şehir trafiği rahatlatmak için Belediye-Emniyet el ele

Yıl 2019

Caddelerde paralı park sistemi geri geliyor.

Çorum Belediyesi şehrimizin bazı caddelerine tekrardan paralı otopark uygulamasına geçmesi kabul edilebilir bir tutum değildir. Şehrin trafik sorununu ana caddelere park yapan sürücülerden para alarak çözeceğini sanan belediye yönetimi, adeta caddelere de araç olmazsa trafik de olmaz anlayışı ile hareket etmektedir. Şehirdeki trafik sorununu bilimsel akılcı yöntemler uygulayarak çözmek yerine adeta caddeleri rant alanına çevirme gayreti içine girilmiştir. Esnafımızın sorunları, bu konudaki talep ve istekleri dikkate alınmadan 8-9 yıl öncesinin uygulamasına geri dönmek vatandaşa zaman kaybettirmek ve oyalamaktan başka bir çözüm değildir. Bu konunun muhatapları olan tüm kurum ve Gazi Caddesi esnafı kardeşlerimizle istişare edilerek kalıcı bir çözüm üretilmesi gerekmektedir. Geçmişin hatalı uygulamalarına dönmekle trafik sorunu çözülmüş olmayacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ